Հունիսի 21-22-ը Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի ուսումնամարզական հավաք: Հավաքական են հրավիրվել Հայաստանում հանդես եկող ֆուտբոլիստները, հաղորդում է ՀՀ ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը: Թիմը կհանգրվանի «Ռեժինե» հյուրանոցում:
Հիշեցնենք, որ նմանատիպ հավաք անցկացվել էր ապրիլի 27-28-ին: Ազգային հավաքականի մարզչական շտաբը` Վարդան Մինասյանի գլխավորությամբ հավաքի է հրավիրել հետևյալ ֆուտբոլիստների`
Էդվարդ Հովհաննիսյան «Փյունիկ»
Վահագն Մինասյան «Փյունիկ» Սարգիս Հովսեփյան «Փյունիկ» Աղվան Մկրտչյան Հրայր Մկոյան «Միկա» Արթուր Յուսպաշյան «Փյունիկ»
Կիսպաշտպաններ`
Արարատ Առաքելյան «Բանանց» Արտակ Գրիգորյան «Ուլիս» Կառլեն Մկրտչյան «Փյունիկ» Դավիթ Մանոյան «Փյունիկ» Սարգիս Կարապետյան «Բանանց» Արտակ Եդիգարյան «Փյունիկ»

22 Июнь 2010 - 08:44 AMT
21 и 22 июня сборная Армении по футболу проведет учебно-тренировочный сбор, а 23 июня проведет матч на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс- службе Федерации футбола Армении, главный тренер сборной Вардан Минасян на сборы пригласил следующих футболистов.
Вратарь:
Эдвард Оганнисян – “Пюник”
Ваагн Минасян – “Пюник” Саркис Овсепян – “Пюник” Агван Мкртчян Грайр Мкоян – “Мика” Артур Юспашян – “Пюник”
Арарат Аракелян – “Бананц” Артак Григорян – “Улисс” Карлен Мкртчян – “Пюник” Давид Маноян – “Пюник” Саркис Карапетян – “Пюник” Артак Едигарян – “Пюник”