2010թ. հունիսի 10-ից 11-ը Իսպանիայում տեղի ունեցավ Դոմինոյի միջազգային ֆեդերացիայի 8-րդ համագումարը, որին մասնակցում էին Իսպանիայի, Իտալիայի, Գերմանիայի, Ալժիրի, Բելգիայի, Եգիպտոսի, Անդորայի, Ռումինիայի և այլ երկրների թվով 38 պատվիրակներ: Համագումարին մասնակցում էր նաև հայաստանի պատվիրակությունը` ՀԴԱՖ նախագահ Հայկ Բաղդասարյանի գլխավորությամբ:
Համագումարի պատվիրակների քվեարկության արդյունքում միաձայն որոշվեց Հայաստանի դոմինոյի ազգային ֆեդերացիային շնորհել Դոմինոյի միջազգային ֆեդերացիայի անդամի կարգավիճակ:
Համագումարին մասնակցող եվրոպական երկրների դոմինոյի ֆեդերացիաների կողմից որոշվեց նաև ստեղծել Դոմինոյի եվրոպական ասոցացիա, որը զբաղվելու է եվրոպական երկրներում դոմինոյի տարածման և զարգացման հարցերով: Ասոցիացիայի նախագահ ընտրվեց Իսպանիան ներկայացնող Մանուել Մորենոն:
Համագումարում քննարկվեց նաև Դոմինոյի միջազգային ֆեդերացիայի 9-րդ համագումարի անցկացման վայրի վերաբերյալ հարցը: Պատվիրակները միաձայն որոշեցին Դոմինոյի միջազգային ֆեդերացիայի 9-րդ համագումարը անցկացնել Հայաստանի Հանրապետությունում, հաղորդում է Հայաստանի Դոմինոյի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:

9 саммит Международной федерации домино состоится в Армении. Об этом было решено 10-12 июня в Барселоне (Испания), где состоялся 8 открытый саммит международной Федерации домино. В нем приняли участие 38 представителей национальных федераций Испании, Италии, Германии, Армении, Алжира, Белгии, Египта, Андорры, Румынии и других стран.
Армянскую делегацию на саммите представил президент Федерации домино РА Айк Багдасарян. Федерация домино Армении стала членом международной Федерации, передает официальный сайт Федерации домино Армении.
По решению национальных Федераций создалась европейская ассоциация домино, которая будет заниматься вопросами развития и распространения домино в европейских странах. Президентом европейской ассоциации был избран Мануель Морено.