Հունիսի 29-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա «Լավագույնը մեր ազատամարտիկներին» խորագիրը կրող բարեգործական համերգը: Համերգի ժամանակ ելույթներով հանդես կգան Արսեն Գրիգորյանը (Մրոն), Դավիթ Ամալյանը եւ ընկերները:
“Մեր պարտքն է վերաբերմունք ցուցաբերել ազատամարտիկներին, բոլոր ազատամարտիկները պետք է բարեկեցիկ կյանքով ապրեն”,- ասաց երգիչ Արսեն Գրիգորյանը (Մրո) հունիսի 25-ին կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ: Նա հավելեց, որ որպես անհատ, ոչ որպես երգիչ, նա մտածում է, թե ինչ կարող է անել այս ուղղությամբ:
“Մշակույթը շփվելու ձեւ է, և դրա նկատմամբ պետական հոգածություն պետք է լինի”,- նշեց երգիչ, երաժիշտ Դավթ Ամալյանը: “Մեր ենթագիտակցության մեջ նույնացած չեն ազգայինը, պետականը եւ մարդկայինը: Երբ սեղանի շուրջ կենաց ենք խմում, մեր ժողովրդի կենացն ենք խմում, բայց ոչ Հայաստանի: Պետք է բարձրացնել հասարակության բարոյահոգեբանական մակարդակը: Ճիշտ ուղու չափանիշները պետք է ճշտել”,- կարծում է Դավիթ Ամալյանը:
Ըստ երաժիշտների, ազատամարտիկներին պետք է տոներից զատ հիշել և նրանք ուզում են ավանդույթ դարձնել ազատամարտիկներին նվիրված բարեգործական համերգները:

25 Июнь 2010 - 13:27 AMT
“Мы обязаны оказывать внимание воинам-освободителям. Они должны жить в лучших условиях”,- сказал певец Арсен Григорян (Мро) на пресс-конференции 25 июня. Он отметил, что думает над улучшением этой ситуации как с точки зрения певца, так и просто гражданина.
“Культура – это способ общения, и государство должно оказывать ей содействие”,- подчеркнул музыкант Давид Амалян. По его словам, трансляция классической музыки и патриотических песен только 24 апреля – обесценивает этот день.
По мнению музыкантов, воинов-освободителей нужно вспоминать и вне праздников.
В связи с этим, музыканты хотят организовать благотворительные концерт, посвященный воинам-освободителям.
Первый из этих концертов состоится 29 июня под названием – “Все лучшее – воинам-освободителям”. Вся прибыль, собранная от концертов, пойдет в помощь 12-и воинам с инвалидностью.