ՀՀ մշակույթի նախարարությունը և ՀՀ-ում ՉԺՀ դեսպանությունը հուլիսի 2-17-ը Հայաստանի ազգային պատկերասրահում անցկացնում են «Չինաստան. հյուսիսային լայնության 30°» խորագրով լուսանկարչական ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսում կներկայացվեն Չինաստանի գեղատեսիլ վայրերի, բնապատկերների, մշակութային հարստության, սոցիալ-տնտեսական նվաճումները ներկայացնող շուրջ 60 լուսանկարներ:
30° հյուսիսային լայնությունը ձգվում է Տիբեթի ինքնավար շրջանով, Սիչուան, Հուբեյ, Հունան, Ցզյանսի, Ցզյանսու, Չժեցզյան նահանգներով, Չունցին և Շանհայ քաղաքներով, հաղորդում է ՀՀ մշակույթի նախարարության մամլո ծառայությունը:

On July 2, the Armenian National Gallery will host China – 30 degrees of Latitude North of the Equator photo exhibition. 60 photos will be featured at the exhibition to display places of interest, landscapes, cultural wealth, as well as social and economic achievements of China.
Tibet Autonomous Region, as well as Sichuan, Hubei, Hunan, Jiangzi, Jiangsu and Zhejiang provinces of China are located 30 degrees of latitude north of the equator. The exhibition, which will be open until July 17, is organized by the Armenian Ministry of Culture and Chinese Embassy in Armenia.