ՀՀ մշակույթի նախարարությունը և ՀՀ-ում ՉԺՀ դեսպանությունը հուլիսի 2-17-ը Հայաստանի ազգային պատկերասրահում անցկացնում են «Չինաստան. հյուսիսային լայնության 30°» խորագրով լուսանկարչական ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսում կներկայացվեն Չինաստանի գեղատեսիլ վայրերի, բնապատկերների, մշակութային հարստության, սոցիալ-տնտեսական նվաճումները ներկայացնող շուրջ 60 լուսանկարներ:
30° հյուսիսային լայնությունը ձգվում է Տիբեթի ինքնավար շրջանով, Սիչուան, Հուբեյ, Հունան, Ցզյանսի, Ցզյանսու, Չժեցզյան նահանգներով, Չունցին և Շանհայ քաղաքներով, հաղորդում է ՀՀ մշակույթի նախարարության մամլո ծառայությունը:

2 июля в Национальной галерее Армении состоится фотовыставка “Китай: северная широта 30°”. На выставке будут представлены 60 фотографий, демонстрирующие достопримечательности, пейзажи, культурного богатства, социально-экономические достижения Китая.
На 30° Северной широты проходит Тибетская автономная область, с провинциями Сичуань, Хубей, Хунан, Цзйанси, Цзянсю, Чжецзян и городами Чунцин и Шанхай.
Выставка, организованная Министерством Культуры Армении и Посольством КНДР в Армении, продлится до 17 июля.