Հունիսի 30-ին «Միկա» մարզահամալիրում տեղի են ունեցել բասկետբոլի կանանց Եվրոպայի առաջնության C դիվիզիոնի խմբային փուլի խաղերը:
A խմբում հանդիպել են Հայաստանի և Անդորրայի հավաքականները: Հայ բասկետբոլիստուհիներն ակտիվ են սկսել խաղը և ողջ խաղի ընթացքում առաջատար էին: Խաղն ավարտվել է 71:47 հաշվով Հայաստանի օգտին:
Հայաստանի հավաքականը A խմբում 6 միավորով 1-ին տեղում է` հաղթելով բոլոր 3 խաղերում: Խմբում 2-րդ տեղում է Մոլդովայի հավաքականը:
B խմբում Մալթան հաղթել է Ուելսին 81:43 հաշվով և 4 միավորով դարձել խմբի առաջատար, 2-րդ տեղում Շոտլանդիայի հավաքականն է:

1 Июль 2010 - 08:37 AMT
30 июня в спортивном комплексе “Мика” прошли последние игры группового этапа чемпионата Европы дивизиона С по баскетболу среди женщин.
В группе А встретились сборные Армении и Андорры. Армянские баскетболистки начали игру активнее и уверено вели в счете в течение всей игры. Уже после 3 четверти сборная Армении побеждала со счетом 57:33 и главный тренер Гия Казанчян дал возможность сыграть запасным игрокам. Матч закончился со счетом 71:47 в пользу Армении.
Сборная Армении в группе А заняла 1 место с 6 очками, победив во всех 3 матчах. 2 место в группе заняла сборная Молдовы.
В группе В Мальта победила Уэльс 81:43 и стала лидером группы с 4 очками, на втором месте – сборная Шотландии.