Հուլիսի 8-ին «Բանանցը» Եվրոպայի լիգայի 2010-11թ. խաղաշրջանի առաջին որակավորման փուլում Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում խաղաց Կիպրոսի «Անորտոսիսի» հետ:
Առաջին խաղում, որը տեղի ունեցավ Կիպրոսում, հայկական թիմը զիջեց 0:3 հաշվով: Երևանում Ստեվիցա Կուզմանոսկու սաները մեկ գոլ բաց թողեցին, սակայն իրենք այդպես էլ չկարողացան գոլ խփել, թեև գոլային պահեր եղան: Երկու խաղերի արդյունքում «Բանանցը» զիջեց մրցակցին 0:4 հաշվով և հետագայում դուրս մնաց Եվրոպայի լիգայի հետագա պայքարից:
Չնայած պարտությանը, «Բանանցի» մարզիչը գոհ էր իր թիմի խաղից: «Իմ ֆուտբոլիստները լավ խաղացին և պարտվեցին նվազագույն հաշվով: «Անորտոսիսի» ֆուտբոլիստները միջազգային խաղերի փորձ ունեն և կարողացան հաղթել»,-ասել է Կուզմանոսկին:
«Անորտոսիսի» գլխավոր մարզիչ Գիլերմո Հոյոսը շնորհավորեց իր սաներին և նշեց, որ նրանք նման հեշտ խաղ չէին ակնկալում Երևանում: «Առաջին հերթին մեզ խանգարեց սաստիկ շոգը, սակայն մենք կարողացանք կատարել մեր խնդիրն ու գնդակ բաց չթողեցինք: Արդեն մտածում ենք հաջորդ փուլի մասին»,-ասել է Հոյոսը:
Նույն օրը «Ուլիսը» Թել Ավիվում հանդիպեց «Բնեյ Եհուդայի» հետ: Խաղն ավարտվեց 1;0 հաշվով իսրայելյան թիմի օգտին: Իսկ այդ թիմերի առաջին խաղը Երևանում ավարտվեց 0:0 հաշվով: Այսպիսով, «Ուլիսը» ևս դուրս մնաց հետագա պայքարից:

8 июля “Бананц” в первом квалификационном этапе Лиги Европы сезона 2010-2011 на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна сыграл против “Анортосиса” (Кипр).
В первой игре, которая состоялась на Кипре, армянская команда уступила со счетом 0:3. В Ереване подопечные Стевицы Кузманоского пропустили один гол, но сами забить так и не смогли, хотя имели несколько моментов. В итоге двух игр “Бананц” уступил сопернику со счетом 0:4 и выбыл из дальнейшей борьбы в Лиге Европы.
Но, несмотря на поражение, наставник “Бананца” был доволен игрой своей команды. “Мои футболисты сыграли хорошо и проиграли с минимальным счетом. Футболисты “Анортосиса” имеют опыт международных игр и смогли победить”,- сказал Кузманоски.
Главный тренер “Анортосиса” Гильермо Хойос поздравил своих подопечных и отметил, что они не ожидали легкой игры в Ереване. “В первую очередь нам помешала высокая температура, но мы справились со своей задачей и не пропустили мяч. Уже думаем о следующем этапе”,- сказал Хойос.
В тот же день “Улисс” в Тель-Авиве (Израиль) встретился с “Бней Ехудой”. Матч закончился со счетом 1:0 в пользу израильской команды. А первая игра этих команд в Ереване закончилась со счетом 0:0. Таким образом, “Улисс” тоже выбыл из дальнейшей борьбы.