Հայտնի են դարձել ֆուտբոլի Հայաստանի և Վրաստանի երիտասարդական հավաքականների միջև խաղերի ամսաթվերը, որոնք կկայանան 2011թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի շրջանակներում:
Առաջին խաղը տեղի կունենա Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում օգոստոսի 11-ին, պատասխան խաղը` սետպեմբերի 7-ին Թբիլիսիում: Խաղը տեղի կունենա Միխեյիլ Մեսխիի անվան մարզադաշտում, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:
Հավաքականները հանդես են գալիս Եվրո-2011 ընտրական մրցաշարի 2-րդ խմբում: Հայաստանի հավաքականը 10 միավորով զբաղեցնում է 4-րդ տեղը, իսկ Վրաստանի հավաքականը մեկ միավոր պակաս ունի և 5-րդ տեղում է:

Стали известны даты матчей между молодежными сборными Армении и Грузии по футболу, которые состоятся в рамках отборочного турнира чемпионата Европы 2011 года.
Первая игра пройдет на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна 11 августа, ответная игра состоится в Тбилиси 7 сентября. Матч пройдет на стадионе имени Михеила Месхи, сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе Федерации футбола Армении.
Сборные выступают во 2 группе отборочного турнира Евро – 2011. Сборная Армении в группе с 10 очками занимает 4 место, а сборная Грузии имеет на одно очко меньше и находится на 5 месте.