Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը, որն իր հավաքականին առաջին միավորը բերեց Դևիսի գավաթի քառորդ եզրափակչի Ռուսաստան-Արգենտինա խաղում, խոստովանել է, որ դեռևս ցույց չի տալիս իր խաղը:
«Ես և Նիկոլայ Դավիդենկոն մեր լավագույն խաղը ցույց չտվեցինք: Գլխավորն այն է, որ ես կարողացա հաղթել և միավոր բերեցի իմ հավաքականին: Սակայն ես պետք է շտկեմ իմ խաղը»,-ասել է Նալբանդյանը:
Թենիսիստը նշեց նաև, որ այժմ լավ մարզավիճակում է գտնվում և պատրաստ էր տևական խաղի:
«Ես շատ սխալներ թույլ տվեցի, սակայն դա կապված չէ ֆիզիկական վիճակի հետ: Ես միտումնավոր բաց թողեցի Ուիմբլդոն-2010-ը` Դևիսի գավաթի խաղերին լավագույնս պատրաստվելու նպատակով»,-ասել է Նալբանդյանը:
Նալբանդյանի հաղթանակից հետո Արգենտինայի հավաքականը առաջատար էր 1:0 հաշվով, սակայն արգենտինացիների հավաքականի թիվ մեկ թենիսիստ Լեոնարդո Մայերի պարտությունից հետո, հաշիվը հավասարվեց` 1:1:
Հուլիսի 10-ին Իգոր Կունիցինն և Թեյմուրազ Գաբաշվիլին զուգախաղում կհանդիպեն Դավիթ Նալբանդյանի ու Օրասիո Սեբալյոսի հետ:

Аргентинский теннисист Давид Налбандян, принесший своей сборной первое очко в матче 1/4 финала Кубка Дэвиса-2010 Россия – Аргентина, признался, что пока не показывает свою игру.
“Я и Николай Давыденко оба играли не в самый лучший теннис. Главное, что мне удалось выиграть и принести своей сборной очко. Однако мне определенно надо улучшать свою игру”, – сказал Налбандян.
Теннисист так же отметил, что сейчас он находится в хорошей форме, и был готов к тому, что матч может затянуться. “Допустил много ошибок, но это не связано с физическим состоянием. Я специально пропустил Уимблдон-2010, чтобы лучше подготовиться к играм против сборной России”, – отметил Налбандян.
После победы Налбандяна сборная Аргентины вела в счете 1:0, но после поражения первого номера аргентинцев Леонардо Майера счет сравнялся- 1:1.
10 июля в парном противостоянии Игорь Куницын и Теймураз Габашвили встретятся с Давидом Налбандяном и Орасио Себальосом.