Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը, որն իր հավաքականին առաջին միավորը բերեց Դևիսի գավաթի քառորդ եզրափակչի Ռուսաստան-Արգենտինա խաղում, խոստովանել է, որ դեռևս ցույց չի տալիս իր խաղը:
«Ես և Նիկոլայ Դավիդենկոն մեր լավագույն խաղը ցույց չտվեցինք: Գլխավորն այն է, որ ես կարողացա հաղթել և միավոր բերեցի իմ հավաքականին: Սակայն ես պետք է շտկեմ իմ խաղը»,-ասել է Նալբանդյանը:
Թենիսիստը նշեց նաև, որ այժմ լավ մարզավիճակում է գտնվում և պատրաստ էր տևական խաղի:
«Ես շատ սխալներ թույլ տվեցի, սակայն դա կապված չէ ֆիզիկական վիճակի հետ: Ես միտումնավոր բաց թողեցի Ուիմբլդոն-2010-ը` Դևիսի գավաթի խաղերին լավագույնս պատրաստվելու նպատակով»,-ասել է Նալբանդյանը:
Նալբանդյանի հաղթանակից հետո Արգենտինայի հավաքականը առաջատար էր 1:0 հաշվով, սակայն արգենտինացիների հավաքականի թիվ մեկ թենիսիստ Լեոնարդո Մայերի պարտությունից հետո, հաշիվը հավասարվեց` 1:1:
Հուլիսի 10-ին Իգոր Կունիցինն և Թեյմուրազ Գաբաշվիլին զուգախաղում կհանդիպեն Դավիթ Նալբանդյանի ու Օրասիո Սեբալյոսի հետ:

David Nalbandian was the hero of the July 9 opening singles of the Davis Cup by BNP Paribas World Group quarterfinal between Russia and Argentina.
The Argentine pulled off one of his best performances in months against Nikolay Davydenko, to help his country end Friday’s opening singles level at one rubber all, after Mikhail Youzhny later went on to beat Leonardo Mayer.
Davydenko and Nalbandian had suffered from their fair share of injuries coming into this tie. Nalbandian was forced to miss Wimbledon, in part to help him prepare for this Davis Cup tie, while Davydenko had only just returned to competitive action after a wrist injury had seen him sit out the entire clay court season, daviscup.com reported.
“We didn’t play our best tennis, as it’s difficult coming back from injuries and it’s not easy to come back and play Davis Cup,” Nalbandian commented.