«Այաքսի» և Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Էդգար Մանուչարյանը առաջիկայում կկարողանա վերադառնալ «Փյունիկ»
23-ամյա խաղացողը, որի պայմանագիրն Ամստերդամի ակումբի հետ լրանում է 2011 թվականին, մշատական վնասվածքների և մեծ մրցակցության պատճառով պայմանագրի մեծ մասը անցկացրեց «Այաքսի» երիտասարդական թիմում, իսկ վերջերս վարձակալության հիմունքով հանդես էր գալիս առաջին դիվիզիոնի «Ապելդոռնի» կազմում, հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Երևանյան ակումբի մամլո ծառայությունում PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել են, որ ակումբը մտադիր է ձեռք բերել հարձակվողին, սակայն վերջնական որոշման մասին հայտնի կդառնա հուլիսի 12-ին` «Փյունիկի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի մամլո ասուլիսում:

Forward of Ajax FC and the Armenian national team Edgar Manucharyan will be able to return to Pyunik soon.
The 23-year-old sportsmen, whose contract with the Amsterdam club will expire in 2011, mostly played in the youth team of Ajax, due to injuries and big competition, sport-express.ru reported.
Meanwhile, the press service of FC Pyunik told a PanARMENIAN.Net reporter that the club is going to acquire the forward, but the final decision will become known on July 12, during a press conference of Chief Coach of the club Vardan Minasyan.