“”Քլոյ” (Chloe) ֆիլմը ներկայացնում է ամուսնական զույգի երկար տարիների կյանքը, որի արդյունքում զույգերն սկսում են “կորցնել” միմյանց: Մտահոգված կինը մեկ այլ կնոջ է վարձում, որը պետք է ամուսնուն գայթակղի, որպեսզի վերադարձնի կորցրած ինտիմ հարաբերությունները”, – հուլիսի 11-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ իր նոր ֆիլմի մասին էր պատմում կանադահայ ռեժիսոր Ատոմ Էգոյանը:
Նա ընդգծել է, որ ֆիլմի աշխատանքներն իրեն մեծ բավականություն են պատճառել, “սակայն միակ վատն այն էր, որ օրը երկու անգամ էրոտիկ թրիլերների մասին սցենարներ էի ստանում, որոնք ոչնչի պետք չէին”: Նա նշել էր, որ նման իրավիճակ ստեղծվել էր նաեւ “Էզոտիկա” ֆիլմի վրա աշխատելիս:
“Մարդիկ մտածում են, թե միշտ միևնույն ֆիլմերը պետք է նկարահանեմ, սակայն իմ աշխատանքները դիտելիս, կհասկանաք, որ իմ յուրաքանչյուր ֆիլմ խիստ տարբերվում է մյուսից”,- ընդգծել է ռեժիսորը:

11 Июль 2010 - 11:14 AMT
“Фильм “Хлоя” (Chloe) показывает долгую супружескую жизнь, в результате которой супруги начинают “терять” друг друга. И жена нанимает женщину, которая должна соблазнить ее мужа не для того, чтобы узнать, будет ли он изменять ей, а для того, чтобы вернуть утраченные интимные отношения”,- сказал о своем новом фильме канадский режиссер армянского происхождения, президент международного кинофестиваля "Золотой абрикос" Атом Эгоян на пресс-конференции 11 июля.
Он подчеркнул, что работа над фильмом доставила ему огромное удовольствие, “однако плохо то, что после него я дважды в день стал получать сценарии эротических триллеров, которые ни на что не пригодны”. Он отметил также, что подобная ситуация возникла после его работы над фильмом “Эзотика”.
“Люди думают, что я всегда буду снимать одни и те же фильмы, но, посмотрев мои работы, вы поймете, что каждый мой фильм сильно отличается от другого”,- подчеркнул режиссер.