2009 թվականի Հայաստանի չեմպիոն «Փյունիկը» պատրաստվում է Չեմպիոնների լիգայի երկրորդ որակավորման փուլին: Երևանյան ակումբի մրցակիցը կլինի սերբական «Պարտիզանը»: Առաջին խաղը տեղի կունենա հուլիսի 14-ին Սերբիայում, իսկ պատասխան խաղը` հուլիսի 21-ին:
«Փյունիկը» ձեռք է բերել հարձակվող Հովհաննես Գոհարյանին, կիսապաշտպան Արդուրթ Բարսեղյանին ու պաշտպան Ալիգե Ադեբեջիին: Գոհարյանը կմնա «Փյունիկում» մինչև սեզոնի ավարտը և հանդես կգա վարձավճարով:
«Արդեն Չեմպիոնների լիգայի երկրորդ խաղում մեր կազմում հանդես կգա Էդգար Մանուչարյանը, որը մինչև տարեվերջ կխաղա մեր կազմում»,-ասել է ակումբի նախագահ Կարեն Հարությունյանը:
Ըստ «Փյունիկի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի, Մանուչարյանն իր լավագույն մարզավիճակում չէ և չի հասցնի նախապատրաստվել առաջին խաղին: «Բոլոր նոր խաղացողներին մենք ձեռք ենք բերել Չեմպիոնների լիգայի խաղերի համար: Մեր մրցակցի խաղի հետ մենք արդեն ծանոթացել ենք, նրանք նույնպես մի քանի նոր ֆուտբոլիստներ ունեն: Սերբիայի առաջնությունն արդեն ավարտվել է և «Պարտիզանը» անց է կացրել միայն ընկերական խաղեր»,-ասել է Մինասյանը:
Մարզիչը նշել է, որ կգերադասեր հաղթահարել Չեմպիոնների լիգայի մի քանի փուլ, քան դառնալ երկրի չեմպիոն: «Ես կարծում եմ, որ մեկ փուլ մենք կկարողանանք անցնել, եթե խաղանք այնպես, ինչպես ծրագրել ենք»,-ասել է գլխավոր մարզիչը:

Чемпион Армении 2009 года “Пюник” готовится ко второму квалификационному этапу Лиги Чемпионов. Соперником ереванского клуба будет сербский “Партизан”. Первый матч состоится 14 июля в Сербии, а ответная игра – 21 июля.
“Пюник” приобрел нападающего Оганнеса Гоаряна, полузащитника Артура Барсегяна и защитника Алиге Адебеджи. Гоарян останется в “Пюнике” до окончания сезона и будет выступать за аренду.
“Уже во второй игре Лиги Чемпионов в нашем составе выступит Эдгар Манучарян, который до окончания года выступит в нашем составе”,- сказал президент клуба Карен Арутюнян.
По словам главного тренера “Пюника” Вардана Минасяна, Манучарян находится не в лучшем функциональном состоянии, и к первой игре не успеет подготовиться. “Всех новых игроков мы приобрели для игр Лиги Чемпионов. С игрой нашего соперника мы уже ознакомились, они также имеют несколько новых футболистов. Чемпионат Сербии уже закончился, и “Партизан” провел только товарищеские матчи”,- сказал Минасян.
Тренер отметил, что он предпочел бы пройти несколько этапов в Лиги Чемпионов, чем стать чемпионом страны. “Я думаю, что один этап мы сможем пройти, если будем играть так, как планировали”,- подчеркнул главный тренер.