Գրոսմայստեր Հրանտ Մելքումյանը Իսպանիայի Բենասկ քաղաքում անցկացվող շախմատի օփենում 5 հնարավորից վաստակել է 5 միավոր և գլխավորում է աղյուսակը գրոսմայստերներ Ֆիերի (Բրազիլիա), Կիր. Գեորգիևի (Բուլղարիա) և Սաֆարլիի (Ադրբեջան) հետ: Գրոսմայստերներ Կարեն Մովսիսյանը, Զավեն Անդրիասյանը, միջազգային վարպետ Գրիգոր-Սևակ Մխիթարյանը (Բրազիլիա) վաստակել են 4-ական միավոր:
Իսկ գրոսմայստեր Տիգրան Քոթանջյանը Վրաստանի Փոթի քաղաքում անցկացվող «Նանա Ալեքսանդրիայի գավաթ» շախմատի մրցաշարում 2 հնարավորից վաստակել է 1,5 միավոր և կես միավորով է հետ մնում առաջատարներից: Հայաստանի չեմպիոնուհի Անահիտ Խառատյանն ունի 0,5 միավոր:
ՖԻԴԵ-ի վարպետ Տաթև Աբրահամյանը Սենթ Լուիսում անցկացվող ԱՄՆ-ի կանանց շախմատի առաջնությունում 3 հնարավորից վաստակել է 2 միավոր և կես միավորով է հետ մնում առաջատարներից` գրոսմայստերներ Կրաշից և Զատոնսկիխից:
Գրոսմայստեր Եվգենյա Դոլուխանովան (Ուկրաինա) Խորվաթիայի Ռիեկա քաղաքում ավարտված «Միջերկրածովյան ծաղիկներ» շախմատի մրցաշարում 9 հնարավորից վաստակեց 5,5 միավոր և նվաճեց երկրորդ մրցանակը, հաղորդում է armchess.am կայքը:

GM Hrant Melkumyan participates in an international chess tournament in Benasque, Spain. He tops the tournament along with three chess players, each having five points. Armenia’s Karen Movsisyan, Zaven Andreasyan and Brazil’s Krikor-Sevag Mekhitarian have 4 points each.
Meanwhile, GM Tigran Kotanjyan scored 1.5 points out of 2 possible and is only half a point behind the leaders of Nana Aleksandria Cup held in Poti, Georgia. Armenian women's champion Anahit Kharatyan has 0.5 point.
Tatev Abrahamyan scored 2 points out of 3 possible in the US Women's Championship in Saint Louis. Abrahamyan is only half a point behind the leaders.
Evgeniya Doluhanova (Ukraine) was second at Mediterranean Flowers tournament in Rijeka, Croatia, scoring 5.5 points out of 9 possible, armchess.am reported.