Այս տարվա աշնան սկզբին Լոռու մարզում կկայանա հանդբոլի երկու մրցաշար: Սեպտեմբերի 1-5-ին Վանաձորի մարզապալատը կհյուրընկալի Հայաստանի վարչապետի գավաթի խաղարկության տղամարդկանց մրցաշարի մասնակիցներին: Զուգահեռ կանցկացվի նաև մինչև 16 տարեկան հանդբոլիստների և հանդբոլիստուհիների Հայաստանի առաջնության երկրորդ փուլը:
Հայաստանի ներկայացուցիչներից բացի կմասնակցեն նաև Իրանի, Վրաստանի և Բելառուսի ընտրանիները: Մրցաշարին ներկա գտնվելու համար բարձրաստիճան հյուրեր են սպասվում Եվրոպայի հանդբոլի ֆեդերացիայից և մասնակից երկրներից:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչն է Էդիկ Օհանյանը, նրա ղեկավարությամբ հավաքականի հինգ թեկնածուներ Երևանում նախապատրաստական պարապմունքներ են անցկացնում: Եվս 9 խաղացողներ Ֆրանսիայից Հայաստան կժամանեն ավելի ուշ, և օգոստոսի 28-ից սկսած մինչև մրցաշարի մեկնարկը հավաքականը կմարզվի Վանաձորում, հաղորդում է հանդբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:

16 Июль 2010 - 09:32 AMT
В сентябре в армянском городе Ванадзор пройдут 2 турнира по гандболу. 1-5 сентября пройдет Кубок премьер-министра Армении среди мужчин. Параллельно с этим международным турниром состоится и второй этап чемпионата Армении среди юношей и девушек до 16 лет.
В розыгрыше Кубка примут участие спортсмены из Армении, Ирана, Грузии и Белоруссии. На турнире будут присутствовать представители Федерации Европы по гандболу.
5 гандболистов сборной Армении под руководством главного тренера Эдика Оганяна начали готовиться к турниру. К ним также присоединятся 9 игроков из Франции. С 28 августа сборная начнет проводить тренировки в Ванадзоре, передает официальный сайт Федерации гандбола Армении.