Հուլիսի 18-ին Երևանում Ռուսաստանի գիտության ու մշակույթի կենտրոնում տեղի ունեցավ հանդիպում ՌԴ սամբոյի հավաքականի հետ, որը մասնակցում էր Երևանում կայացած սամբոյի միջազգային մրցաշարին:
Ռուսաստանի հավաքականը ներկայացնում էին 31 մարզիկներ ռուսական 5 քաղաքներից` Արմավիրից, Յարոսլավլից, Օրենբուրգից, Սոչիից ու Սվերդլովսկից:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել ՀՀ-ում «Ռուսհամագործակցության» ներկայացուցչությունում, մրցաշարի արդյունքում առավելագոււյն մեդալներ նվաճեց Արմավիրի թիմը Ոսկան Պողոսյանի ղեկավարությամբ` 4 ոսկի, 3 արծաթ ու 1 բրոնզ:
Ընդհանուր թիմային հաշվարկում Ռուսաստանի հավաքականը նվաճեց 12 մեդալ և գրավեց 2-րդ տեղը: Առաջին տեղում է ՀՀ հավաքականը 30 մեդալով:
ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպանատան խորհրդական, Հայաստանում «Ռուսհամագործակցության» ներկայացուցչության ղեկավար Վիկտոր Կրիվոպուսկովը շնորհավորել է մարզիկներին արժանի ելույթի կապակցությամբ և շնորհակալագրեր է հանձնել մարզիչներն:

18 июля в Российском центре науки и культуры в Ереване состоялась встреча с российской сборной по самбо, которая стала участником первого Международного юношеского турнира по самбо, посвященному дважды Герою Советского Союза летчику-штурмовику Нельсону Степаняну.
Сборную России представили 31 спортсменов из 5 российских городов – Армавира, Ярославля, Оренбурга, Сочи и Свердловска.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в представительстве «Россотрудничество» в Армении, по итогам турнира большее количество медалей завоевала команда из Армавира под руководством тренера Воскана Погосяна – 4 золотых, 3 серебряных, 1 бронзовая.
В общекомандном зачете сборная России завоевала 12 медалей и заняла 2 место. Первое место с 30 медалями заняла сборная Армении.
Советник Посольства России в Армении, руководитель Представительства «Россотрудничество» в Армении Виктор Кривопусков поздравил спортсменов с достойным выступлением на соревновании и вручил тренерам благодарственные грамоты за подготовку и высокую результативность выступления команд.