Ամփոփելով «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի արդյունքները` կազմակերպիչները նշել են, որ ընդհանուր առմամբ ներկայացվել է մասնակցության 500 հայտ աշխարհի տարբեր երկրներից: 5 մրցութային ծրագրերին մասնակցելու համար ընտրվել է 120 ֆիլմ: Փակելով փառատոնը` նրա տնօրեն Հարություն Խաչատրյանը հորդորել է մրցանակ չստացած ռեժիսորներին չտխրել, քանի որ նրանք արդեն հաղթող են, քանի որ հայտնվել են ամբողջ աշխարհից հավաքված լավագույն ֆիլմերի ցանկում: «Ես ամեն տարի կրկնում եմ իմ այս կոչը, սակայն միևնույն է, ամեն տարի նեղացողներ են լինում»,-ասել է Խաչատրյանը:
Ամփոփելով «Ոսկե ծիրանի» շրջանակներում կայացած «Ջազ-կինո» մրցույթը կազմակերպիչները նշել են, որ մրցույթի ձևաչափը, որն անցնում էր բաց երկնքի տակ, թույլ չտվեց որոշել հաղթողին, ուստի որոշվեց 6000 դոլար մրցանակային հիմնադրամը բաշխել մրցույթի բոլոր մասնակիցների միջև:

Summarizing the results of Golden Apricot international cinema festival, its organizers noted that 500 applications were submitted for participation in the festival. Meanwhile, 120 films were chosen for participation in five competition programs of the festival.
Closing the festival, Director of Golden Apricot festival Harutyun Khachatryan urged the filmmakers, who have not won prizes, not to be upset, as they are already winners, being authors of the best films collected from every corner of the world.
As for the results of Jazz-Cinema musical competition held as part of Golden Apricot, the organizers noted that the competition format has not allowed defining winners. Thus, it was decided to distribute the prize fund at the amount of $6000 among all participants of the competition.