Ամփոփելով «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի արդյունքները` կազմակերպիչները նշել են, որ ընդհանուր առմամբ ներկայացվել է մասնակցության 500 հայտ աշխարհի տարբեր երկրներից: 5 մրցութային ծրագրերին մասնակցելու համար ընտրվել է 120 ֆիլմ: Փակելով փառատոնը` նրա տնօրեն Հարություն Խաչատրյանը հորդորել է մրցանակ չստացած ռեժիսորներին չտխրել, քանի որ նրանք արդեն հաղթող են, քանի որ հայտնվել են ամբողջ աշխարհից հավաքված լավագույն ֆիլմերի ցանկում: «Ես ամեն տարի կրկնում եմ իմ այս կոչը, սակայն միևնույն է, ամեն տարի նեղացողներ են լինում»,-ասել է Խաչատրյանը:
Ամփոփելով «Ոսկե ծիրանի» շրջանակներում կայացած «Ջազ-կինո» մրցույթը կազմակերպիչները նշել են, որ մրցույթի ձևաչափը, որն անցնում էր բաց երկնքի տակ, թույլ չտվեց որոշել հաղթողին, ուստի որոշվեց 6000 դոլար մրցանակային հիմնադրամը բաշխել մրցույթի բոլոր մասնակիցների միջև:

19 Июль 2010 - 10:18 AMT
Подводя итоги VII международного кинофестиваля “Золотой абрикос” организаторы отметили, что всего для участия в фестивале было подано 500 заявок из разных стран мира. Для участия в 5 конкурсных программах было отобрано 120 фильмов. Закрывая фестиваль, его директор Арутюн Хачатрян призвал режиссеров, не получивших призов не расстраиваться, поскольку они уже являются победителями – лучшими фильмами, собранными со всего мира. “Я каждый год повторяю этот свой призыв, но каждый год на нас обижаются”,- отметил Хачатрян.
Подводя же итоги конкурса “Джаз-кино”, также проходившего в рамках “Золотого абрикоса”, организаторы отметили, что в формат конкурса, проходившего на открытом воздухе, не позволил определить победителя, поэтому они решили распределить призовой фонд в 6000 долларов между всеми участниками конкурса.