Հուլիսի 20-ին Բուդապեշտում մեկնարկում է հունահռոմեական և ազատ ոճերի ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունը։ Հայաստանի երիտասարդական հավաքականները ներկայացուցիչներ կունենան բոլոր քաշային կարգերում։ Առաջինն ասպարեզ դուրս կգան հունահռոմեական ոճի ըմբիշները։
Հունահռոմեական ոճում Հայաստանը կներկայացնեն Աշոտ Խաչատրյանը (50 կգ). Նարեկ Խաչատրյանը (55 կգ), Ալեքսան Միքայելյանը (60 կգ), Գեվորգ Սահակյանը (66 կգ), Ռաֆիկ Մանուկյանը (74 կգ), Արթուր Ալեքսանյանը (84 կգ), Էդուարդ Սողոմոնյանը (96 կգ) և Վաչիկ Եղիզարյանը (120 կգ)։
Ինչպես հաղորդում է սպորտի ու երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքէջը, ազատ ոճում ելույթ կունենան Հայաստանի ևս 8 ներկայացուցիչներ։ 50 կգ քաշայինների պայքարում ելույթ կունենա Աշոտ Խաչատրյանը կամ Մաթևոս Սարոյանը։ Մյուս քաշային կարգում հանդես կգան Վոլոդյա Ֆրանգուլյանը (55 կգ), Հրաչյա Շահնազարյանը (60 կգ), Դավիթ Խաչատրյանը (66 կգ), Հայկ Կարապետյանը (74), Վահե Թամրազյանը (84 կգ), Անդրանիկ Գալստյանը (96 կգ), Տիգրան Քեսոյանը (120)։

20 Июль 2010 - 10:48 AMT
20 июля в Будапеште стартует молодежный чемпионат мира по борьбе. Сборная Армении будет представлена во всех весовых категориях. В греко-римской борьбе выступят Ашот Хачатрян (в/к 50), Нарек Хачатрян (в/к 55), Алексан Микаелян (в/к 60), Геворк Саакян (в/к 66), Рафик Манукян (в/к 74), Артур Алексанян (в/к 84), Эдуард Согомонян (в/к 96) и Вачик Егиазарян (в/к 120).
В вольной борьбе примут участие 8 представителей Армении: Ашот Хачатрян или Метевос Сароян выступят в 50 весовой категории, Володя Франгулян (в/к 55), Грачья Шагназарян (в/к 60), Давид Хачатрян (в/к 66), Айк Карапетян (в/к 74), Ваге Тамразян (в/к 84), Андраник Галстян (в/к 96) и Тигран Кесаян (в/к 120), передает официальный сайт Министерства спорта и по вопросам молодежи.