Հուլիսի 21-ին Երևանում տեղի ունեցավ Չեմպիոնների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի պատասխան խաղը, որտեղ «Փյունիկը» պարտվեց Սերբիայի «Պարտիզանին» 0:1 հաշվով:
«Պարտիզանի» գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Ստանոևիչը մամլո ասուլիսում ասաց, որ երջանիկ է, որ թիմն իր երկու խաղերում հաղթանակ է տարել և դուրս է եկել հաջորդ փուլ: «Այստեղ մեզ համար ծանր էր խաղալ առաջին 15 րոպեներին շոգի պատճառով, սակայն հետո մենք ընտելացանք: Եվ այն, որ հաղթեցինք երկու խաղում, շատ կարևոր է սերբական ֆուտբոլի համար»,-ասել է Ստանոևիչը:
«Փյունիկի» գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանն ընդգծեց, որ նման խաղերը միշտ են լարված անցնում: «Մենք երկու խաղում չկարողացանք ցույց տալ մեր բոլոր հնարավորությունները: Նման խաղերում հաղթանակի համար պետք է պայքարեն բոլոր 11 ֆուտբոլիստները, ոչ թե 7-8 խաղացող, ինչպես Հայաստանի առաջնությունում»,-ասել է Մինասյանը:
Մինասյանը դժգոհ էր ակումբի երկու նորեկների` Էդգար Մանուչարյանի ու Հովհաննես Գոհարյանի խաղից: Հարձակվողները միայն վերջերս են միացել ակումբին:

22 Июль 2010 - 08:34 AMT
21 июля в Ереване состоялся ответный матч второго квалификационного этапа Лиги Чемпионов, где “Пюник” проиграл сербскому “Партизану” со счетом 0:1.
Главный тренер “Партизана” Александр Станоевич на пресс-конференции сказал, что счастлив, что его команда в двух матчах одержала победы и вышла в следующий этап. “Здесь нам было тяжело играть первые 15 минут из-за температуры, но потом мы освоились. И то, что мы победили в двух играх, очень важно для сербского футбола”,- сказал Станоевич.
Главный тренер “Пюника” Вардан Минасян подчеркнул, что в подобных играх всегда есть напряжение. “Мы в двух играх не смогли показать все свои возможности. В таких играх для победы должны играть все 11 футболистов, а не 7-8 игроков, как на чемпионате Армении”,- отметил Минасян.
Минасян был недоволен игрой двух новичков клуба – Эдгара Манучаряна и Оганнеса Гоаряна. Нападающие лишь недавно присоединились к клубу.