Սեպտեմբերի 18-ին կիսածանր քաշային կարգում WBO Intercontinental տիտղոսակիր Կարո Մուրադը (Գերմանիա) կհանդիպի Նաթան Քլեվերլիի հետ (Ուելս): Երկու բռնցքամարտիկներն էլ պարտություն չունեն` Մուրադը հաղթել է իր բոլոր 22 մենամարտերում (13 KO), իսկ Քլեվերլին ունի 19 հաղթանակ (9 KO):
Մենամարտը տեղի կունենա Բիրմինգեմի «LG» սրահում: «Ես վստահ եմ, որ Մուրադը կհաղթի այս մենամարտում, նա մեկնում է Մեծ Բրիտանիա միայն հաղթանակի համար»,-ասել է հայ բռնցքամարտիկի փրոմոութեր Կալլե Զաուերլենդը:
Մուրադի մրցակիցը սպառնացել է նրան նոկաուտով և ասել է, որ նա գտնվում է ավելի լավ մարզավիճակում: «Ես լավ եմ մարզվել և ժամանակն է, որ ինձ անուն վաստակեմ: Ես նոկաուտի կենթարկեմ Մուրադին առաջին իսկ ռաունդում»,-ասել է Քլեվերլին:
Մուրադն իր հերթին նշել է, որ Քլեվերլիի դեմ մենամարտից հետո նա կպայքարի WBO գոտու համար Յուրգեն Բրահմերի հետ Գերմանիայից: «Իմ մրցակիցը շատ է սիրում մեծ-մեծ խոսել: Նա լավ բռնցքամարտիկ է և մենամարտը հեշտ չի լինելու: Սակայն իմ նախորդ մրցակիցները` Թոմմի Քարփենսին, Սերգեյ Դեմչենկոն և Գաբրիել Կամպիլլոն ինձնից ուժեղ էին, սակայն ես կարողացա հաղթել նրանց»,-ասել է բռնցքամարտիկը:
Մուրադը հավելել է նաև, որ ինքն է այդ մենամարտի ֆավորիտը և մեկնում է Բիրմինգեմ հարձակողական բռնցքամարտ ցույց տալու համար:

18 сентября обладатель титула WBO Intercontinental в полутяжелом весе Каро Мурат (Германия) встретится с Натаном Клеверли (Уэльс). Oба боксера не имеют поражений: Мурат победил во всех 22 поединках (13 KO), а у Клеверли 19 побед (9 KO).
Бол пройдет в “LG ” арене в Бирмингеме (Великобритания). “Я уверен, что Мурат будет победителем в этом поединке и он едет в Великобританию только за победой”,- сказал промотер армянского боксера Калле Заурленд.
Соперник Мурата пригрозил ему нокаутом и сказал, что он находится в лучшей форме. “Я провел хорошие тренировки и спарринги, и пришло мое время, чтобы заработать большое имя. Я нокаутирую Мурата уже в первом раунде”,- сказал Клеверли.
Мурат в свою очередь отметил, что после боя против Клеверли проведет поединок за пояс WBO против Юргена Брахмера (Германия). “Мой соперник слишком любит хвастаться. Он хороший боксер, и поединок будет нелегким. Но мои предыдущие соперники Томми Карпенси, Сергей Демченко и Габриель Кампилло были сильнее меня, но их я смог победить”,- сказал боксер.
Мурат добавил, что он фаворит этого поединка, и едет в Бирмингем, чтобы показать атакующий бокс, и за это и его любят болельщики.