Գրոսմայստեր Տիգրան Նալբանդյանը հաղթանակ տարավ Գերմանիայի Դորտմունդ քաղաքում անցկացված բաց մրցաշարում, որին մասնակցում էին 92 շախմատիստներ: Նալբանդյանը 9 հնարավորից վաստակեց 7 միավոր` նույնքան, որքան միջազգային վարպետներ Հենրիխսը (Գերմանիա) եւ Մ. Զայցեւը (Ռուսաստան), բայց նրանց գերազանցեց լրացուցիչ ցուցանիշներով:
Գրոսմայստեր Կարեն Մովսիսյանը Իսպանիայի Սիտգես քաղաքում անցկացվող բաց մրցաշարում 5 տուրից հետո ունի 4,5 միավոր: Նա միայն կես միավորով է ետ մնում առաջատարից` գրոսմայստեր Բարսովից (Ուզբեկստան):
Գրոսմայստեր Զավեն Անդրիասյանը Իսպանիայի Բալագուեր քաղաքում անցկացվող բաց մրցաշարում վերջին տուրից առաջ 8 հնարավորից վաստակել է 5,5 միավոր եւ մեկ միավորով ետ է մնում առաջատարից` գրոսմայստեր Վոկատուրոյից (Իտալիա): Հրանտ Մելքումյանն ունի 5 միավոր:
Գրոսմայստերներ Արթուր Գաբրիելյանը եւ Սերգեյ Կասպարովը Պարդուբիցեում անցկացվող բաց մրցաշարի գլխավոր մրցաշարում 4 հնարավորից վաստակել են 3,5-ական միավոր: Նրանք երեք առաջատարներից ետ են մնում կեսական միավորով: Մրցաշարին մասնակցում են 310 շախմատիստներ, հայտնում է armchess.am կայքէջը:

GM Tigran Nalbandyan won an international tournament held with participation of 92 chess players in Dortmund, Germany. Nalbandyan edged out Thomas Henrichs (Germany) and Mikhail Zaitsev (Russia) on tie-break after all finished on 7/9.
Karen Movsisyan scored 4.5 points out of 5 possible in an international chess tournament in Sitges, Spain. He is only half a point behind leader GM Barsov (Uzbekistan).
Meanwhile, Zaven Andriasyan scored 5.5 points out of 8 possible before the last round of a tournament held in Balaguer, Spain. Andriasyan is one point behind the tournament leader. Hrant Melkumyan scored 5 points.
Arthur Gabrielyan and Sergey Kasparov scored 3.5 points each out of 4 possible in an international tournament with participation of 310 chess players in Pardubice, the Czech Republic. The Armenian chess players are only half a point behind the tournament leaders, armchess.am reported.