Ռոք երաժիշտ Սերժ Թանգյանի` օգոստոսի 12-ին կայանալիք համերգի բացմանը ելույթ է ունենալու ԱՄՆ-ից հրավիրված հատուկ հյուր` հանրահայտ Viza ռոք-խումբը: Այս մասին հայտնում են Սերժ Թանգյանի առաջին հայաստանյան մենահամերգի կազմակերպիչներ «Դիիմ Քոմյունիքեյշնզը» և «Ֆյուջիթիվ Ստուդիոսը»:
Viza-ն երաժշտական ոլորտում հանդես է գալիս 2005թ-ից: Խումբը բաղկացած է ինչպես հայ, այնպես էլ այլազգի 9 երիտասարդ տաղանդավոր երաժիշտներից, որոնց թվում է Ջիվան Գասպարյան կրտսերը:
Սերժ Թանգյանը խմբի մասին ասել է. «Viza-ն այն եզակի և հետաքրքիր խմբերից է, որ ես երբևէ հանդիպել եմ: Նրանք հիանալի աշխատանք են կատարում` միացնելով արևելյան և արևմտյան երաժշտությունը, և նրանց համերգներն ուրախ են անցնում և լի են էներգետիկայով»:

3 Август 2010 - 14:42 AMT
На концерте всемирно известного американского рок-музыканта, бывшего солиста группы System of a Down Сержа Танкяна, который состоится 12 августа, в качестве специально приглашенного гостя выступит американская рок-группа Viza. Группу пригласили организаторы первого ереванского концерта Сержа Танкяна компании DEEM Communications и Fugitive Studious.
Представляя группу Viza, Серж Танкян отметил: “Это одна из самых редких и интересных групп, которые я когда-либо встречал. Они делают замечательную работу, сочетая восточную и западную музыку, и их концерты проходят весело и энергично”.
Группа Viza начала свою деятельность в 2005 году. Группа состоит из 9 талантливых молодых людей – армян и иностранцев. Одним из членов группы является Внук мастера армянского дудука Дживана Гаспаряна, Дживан Гаспарян младший.