Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականը 2011թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի շրջանակներում օգոստոսի 11-ին Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում ընդունել է Վրաստանի հավաքականին:
Չնայած նրան, որ հայ ֆուտբոլիստներն առավելություն ունեին ողջ խաղի ընթացքում և ավելի շատ պահ գոլային պահեր էին ստեղծում, չկարողացան հաղթանակ տանել: 36-րդ րոպեին Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Էդվարդ Հովհաննիսյանն իր տուգանայինում գետնին տապալեց վրացի ֆուտբոլիստին, և խաղի մրցավար Դիմիտար Մեկարովսկին 11-մետրանոց հարված նշանակեց, որն իրագործեց Ջանո Անանիոձեն և բացեց խաղի հաշիվը:
Վրացիները երկրորդ գոլը խփեցին 50-րդ րոպեին, աչքի ընկավ Մատե Վացաձեն: Հայաստանի հավաքականի առաջին գոլը խփեց թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը: 3 րոպե անց Նիկա Կվեկվեսկիրին խաղի հաշիվը դարձրեց 1:3: Հայ ֆուտբոլիստները Վալտեր Պողոսյանի շնորհիվ միայն կարողացան կրճատել խաղի հաշիվը: Հանդիպումն ավարտվեց Վրաստանի երիտասարդական հավաքականի հաղթանակով 2:3 հաշվով:
Պարտությունից հետո 2011թ. ԵԱ ընտրական մրցաշարի երկրորդ խմբում Հայաստանի երիտասադական հավաքականը 10 միավորով իջել է 5-րդ տեղը, Վրաստանի հավաքականը 12 միավորով 3-րդ տեղում է: Խմբի առաջատարը Շվեյցարիան է (17 միավոր):
Հայաստանի և Վրաստանի հավաքականների պատասխան խաղը կկայանա Թբիլիսիում սեպտեմբերի 7-ին: Խաղը կկայանա Միխեիլ Մեսխիի անվան մարզադաշտում:

Молодежная сборная Армении по футболу в рамках отборочного турнира чемпионата Европы 2011 года 11 августа на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в Ереване приняла своих грузинских сверстников.
Несмотря на то, что армянские футболисты имели преимущество в течении всей игры и создавали больше голевых моментов, победить не смогли. На 36 минуте голкипер сборной Армении Эдвард Оганнисян в своей штрафной завалил грузинского футболиста, и арбитр матча Димитар Мекаровски назначил пенальти, который реализовал Джано Ананиодзе и открыл счет игры.
В конце первого тайма после очередной атаки сборной Армении Генрих Мхитарян сильным ударом отправил мяч в ворота, но мяч ударил в перекладину, и на перерыв команды ушли со счетом 0:1.
Второй гол грузины забили на 50 минуте, отличился Мате Вацадзе. Первый гол сборной Армении с пенальти забил капитан Генрих Мхитарян. Спустя 3 минуты Ника Квеквескири изменил счет- 1:3. Армянские футболисты лишь смогли сократить счет, гол забил вышедший на замену Вальтер Погосян. Игра закончилась победой молодежной сборной Грузии со счетом 2:3.
После поражения молодежная сборная Армении во второй группе отборочного турнира чемпионата Европы 2011 года опустилась на 5 место с 10 очками, сборная Грузии с 12 очками поднялась на 3 место. Лидер группы сборная Швейцарии с 17 очками.
Ответная игра сборных Армении и Грузии состоится в Тбилиси 7 сентября. Матч пройдет на стадионе имени Михеила Месхи.