Showtime հեռուտսաընկերությունն ավարտում է 4 բռնցքամարտիկների մասնակցությամբ թեթևագույն քաշային կարգում մրցաշարի անցկացման նախապատրաստությունը: Մասնակցում են` երկու քաշային կարգերում աշխարհի նախկին չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը (Հայաստան), IBF վարկածով չեմպիոն Յոննի Պերեսը (Կոլումբիա), նույն քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Ջոզեֆ Ագբեկոն (Գանա) և տիտղոսների հավակնորդ Աբներ Մարեսը (Մեքսիկա), հաղորդում է allboxing.ru-ն` մեջբերելով ESPN.com-ին:
Ի տարբերություն Super Sixi` այդ մրցաշարը տեղի կունենա օլիմպիական համակարգով և կիսաեզրափակիչում Դարչինյանը կհանդիպի Աբներ Մարեսի հետ, Յոննի Պերեսը և Ջոզեֆ Ագբեկոն կանցկացնեն խաղ-ռևանշներ: Այդ երկու մենամարտերը տեղի կունենան մի բռնցամարտի շոուի ժամանակ, որը ենթադրաբար տեղի կունենա նոյեմբերի 6-ին կամ դեկտեմբերի 18-ին, հաստատել է Դարչինյանի և Պերեսի փրոմոութեր Գերի Շոուն:
«Ես պետք է հանդիպեմ Showtime-ի ներկայացուցիչ Քեն Հերշմանի հետ, սակայն մենամարտերը կկայանան,- ասել է Շոուն: – Կարծում եմ, մենք ամեն ինչի մասին պայմանավորվել ենք: Ես պայմանագրերը կստորագրեմ Վախթանգի և Պերեսի անունից»:
Ի սկզբանե նախատեսվում էր 6 բռնցքամարտիկների մասնակցություն Super Six-ի նմանությամբ, սակայն WBC և WBO վարկածներով չեմպիոն Ֆերնանդո Մոնտիելյայի և գերթեթև քաշային կարգում նախկին չեմպիոն Նոնիտո Դոնեյրի փրոմոութեր Բոբ Արումը չի հետաքրքրվել դրանով:

The highly-anticipated four-man bantamweight tournament from Showtime is moving forward.
Yonnhy Perez, Vic Darchinyan, Abner Mares and Joseph Agbeko are all in. Perez will meet Agbeko in a rematch of a tremendous fight from Halloween 2009, and Darchinyan will face Mares. The first two fights will be on the same card, which is very exciting.
The dates being mentioned are November 6 and December 18. The November date had already been reported for Perez-Agbeko II, but it has to make sense for all four fighters and the promoters now, and this is a heavyweight promotional crew. Gary Shaw represents Perez and Darchinyan, while Don King promotes Agbeko and Mares is a Golden Boy fighter, according to badlefthook.com.
The opening round, however, probably will wind up being Perez in a Nov. 6 rematch with Agbeko, who is his mandatory challenger, and Darchinyan and Mares meeting in the other half of the bracket. The winners would meet in early 2011, writes Dan Rafael on ESPN.com.