Օգոստոսի 18-ին UEFA-ի Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլ դուրս գալու համար «Զալցբուրգը» մրցել է Թել Ավիվ «Հապոելի» հետ: Ավստրական ակումբի հիմնական կազմում հանդես է գալիս հայազգի ուրուգվայցի ֆուտբոլիստ Խոակին Բոգոսյանը:
Արդեն 3-րդ րոպեին հաշիվը 11-մետրանոցից բացել են հյուրերը, աչքի է ընկել դարպասապահ Վինսենթ Էնյեաման: Հաշիվը հավասարեցրեց Նիկոլայ Պոկրիվաչը, այունհետև 9 րոպեների ընթացքում «Զալցբուրգի» դարպասապահ Գերհարդ Տրեմելը 2 գնդակ բաց թողեց իր դարպաս, հաղորդում է UEFA-ի պաշտոնական կայքը:
Առաջին խաղակեսի վերջում աչքի ընկավ Բեն Սահարը, իսկ հետո Էթեյ Շեհթերը: Ռոման Վալները 67-րդ րոպեին 11-մետրանոց իրականացրեց, խաղն ավարտվեց իսրայելական ակումբի հաղթանակով 2:3 հաշվով:

18 августа за выход в групповой этап Лиги чемпионов UEFA "Зальцбург" сразился с тель-авивским "Хапоэлем". В основном составе австрийского клуба выступает уругвайский футболист армянского происхождения Хоакин Богоссян.
Уже на третьей минуте счет с 11-метровой отметки открыли гости – отличился вратарь Винсент Эньеама, который защищал цвета сборной Нигерии на чемпионате мира-2010. Равновесие счета восстановил Никола Покривач. Но затем в течение девяти минут голкипер "Зальцбурга" Герхард Треммель дважды вынимал мяч из сетки собственных ворот, передает официальный сайт UEFA.
В конце первого тайма отличился Бен Сахар, а затем Этей Шехтер. Последнее слово осталось за вышедшим на замену Романом Валльнером, который на 67 минуте реализовал пенальти. Матч закончился победой израильского клуба со счетом 2:3.