Ֆուտբոլի Հայաստանի կանանց հավաքականն օգոստոսի 25-ին 2011-ի Աշխարհի գավաթի ընտրական մրցաշարի շրջանակներում «Միկա» մարզադաշտում կհանդիպի Պորտուգալիայի հավաքականի հետ:
Խաղից առաջ Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վաղարշակ Ասլանյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց, որ հայ ֆուտբոլիստները մրցումներ են անցկացրել «Փյունիկի» մարզադաշտերում և արդեն օգոստոսի 24-ից կանցկացնեն հավաքներ: «Մեր հավաքականն ընկերական խաղեր է անցկացրել մինչև 19 տարեկանների Հայաստանի հավաքականի, «Փյունիկ» և «Բանանց» թիմերի հետ, որոնց ֆուտբոլիստները ծնվել են 1995-1996թթ.»,- ասել է Ասլանյանը:
Մարզիչի խոսքերով, նրանք լավ են ծանոթացել հակառակորդի խաղի հետ, և ֆուտբոլիստները գիտեն` ինչպես խաղան: «Պորտուգալացի ֆուտբոլիստները շատ խորամանկ են և ուժեղ, գիտեն` ինչպես խաղան և լավ են տիրապետում գնդակին, բայց մենք մարտավարական պլան ենք մշակել նրանց դիմակայելու համար»,- ասել է Հայաստանի կանանց հավաքականի մարզիչը:
Հայաստանի հավաքականը մեկ կորուստ ունի. գլխի վնասվածքի պատճառով հանդես չի գա կիսապաշտպան Վարդինե Խանզաթյանը:
Վաղարշակ Ասլանյանի սանուհիները Պորտուգալիայի հետ առաջին խաղում զիջել են 7:0 հաշվով և վերջին խաղից առաջ առանց միավորների եզրափակում են 7-րդ խմբի մրցաշարային աղյուսակը: Պորտուգալիան 9 միավորով 3-րդ տեղում է:

24 Август 2010 - 08:04 AMT
Женская сборная Армении по футболу разработала тактический план по противостоянию португальским футболисткам
Женская сборная Армении по футболу 25 августа в рамках отборочного турнира Кубка мира 2011 года на стадионе “Мика” встретится со сборной Португалии.
До матча главный тренер армянской сборной Вагаршак Асланян сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что армянские футболистки провели тренировки на стадионах “Пюника” и уже с 24 августа проводят сборы. “Наша сборная провела товарищеские матчи против сборной Армении до 19 лет и с командами “Пюник” и “Бананц”, футболисты которых родились в 1995-1996 годах”,- сказал Асланян.
По словам тренера, они хорошо познакомились с игрой соперника, и футболистки знают, как играть. “Португальские футболистки очень хитрые и сильные, знают, как играть и хорошо владеют мячом, но мы разработали тактический план и постараемся достойно противостоять им”,- отметил наставник женской сборной Армении.
Сборная Армении имеет лишь одну потерю, из-за травмы головы не выступит левый полузащитник Вардине Ханзатян.
В первой игре подопечные Вагаршака Асланяна в Португалии уступили со счетом 7:0 и перед последней игрой без очков замыкают турнирную таблицу 7 группы. Португалия находится в средней части группы, с 9 очками сборная занимая 3 место.