Մոսկվայում սեպտեմբերի 6-13-ը տեղի կունենա ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունը, որին կմասնակցեն նաև Հայաստանի հավաքականը:
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ Հայաստանը ներկայացվելու է բոլոր քաշային կարգերում:
Մոսկվայում ելույթ կունենան օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, ԱԱ արծաթե մեդալակիր և Եվրոպայի չեմպիոն Ռոման Ամոյանը (55 ք/կ), Վահան Ջուհարյանը (60 ք/կ), Արման Ադիկյանը (66 ք/կ), Եվրոպայի չեմպիոն Արսեն Ջուլֆալակյանը (74 ք/կ), Դենիս Ֆորովը (84 ք/կ), Սարգիս Տոնոյանը (96 ք/կ), օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր և Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն Յուրի Պատրիկեևը (120 ք/կ):
«Տարվա երկրորդ կեսին մենք անցկացրել ենք մի քանի ուսումնամարզական հավաքներ և միջազգային մրցաշարեր: Մրցաշարերը եղել են Իսպանիայում և Վրաստանում, երկու հավաք անցկացրել ենք Ղրիմում, ինչպես նաև Ծաղկաձորում և Երևանում»,- ասել է Ջուլֆալակյանը:

26 Август 2010 - 08:58 AMT
Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что Армения будет представлена во всех весовых категориях.
В Москве выступят бронзовый призер Олимпийских игр, серебряный призер чемпионата мира и чемпион Европы Роман Амоян (в/к 55), Ваан Джуарян (в/к 60), Арман Адикян (в/к 66), чемпион Европы Арсен Джулфалакян (в/к 74), Денис Форов (в/к 84), Саркис Тоноян (в/к 96), бронзовый призер Олимпийских игр и многократный чемпион Европы Юрий Патрикеев (в/к 120).
“Во второй половине года мы провели несколько учебно-тренировочных сборов и международных турниров. Турниры были в Испании и в Грузии, два сбора провели в Крыме, а также в Цахкадзоре и в Ереване”,- сказал Джулфалакян.