Հունական Սալոնիկ քաղաքում շարունակվում է միջազգային Կալամարիա-օփեն
մրցաշարը: 6-րդ տուրում Զավեն Անդրիասյանը ոչ ոքի է խաղացել Սուատ Ատալիկի հետ (Թուրքիա) և 5 միավորով զբաղեցնում է 2-րդ տեղը` առաջատարին զիջելով միայն լրացուցիչ արդյունքներով:
Վահե Բաղդասարյանը հաղթել է Նիկոլաս Մոշոուտասին (Հունաստան) և 3.5 միավորով 21-րդն է: Աղասի Ինանցը զիջել է Ստամատիս Արգիրոուդիսին (Հունաստան) և 3 միավորով 27-րդ տեղում է:
7-րդ տուրում Անդրիասյանը կխաղա Իոաննիս Նիկոլաիդասի (Հունաստան) հետ, Բաղդասարյանը` Աստա Ասիմենոիսի (Հունաստան), Ինանցը` Օդիսեաս Քեսիդասի (Հունաստան) դեմ :
Հայաստանի 47 ներկայացուցիչներ սեպտեմբերի 19-29-ը Բաթումում (Վրաստան) կմասնակցեն Եվրոպայի պատանեկան առաջնությանը: Պատվիրակության ղեկավարը Հայաստանի հավաքականի ավագ մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Արտաշես Մինասյանն է, հաղորդում է armchess.am-ը:

30 Август 2010 - 10:03 AMT
В греческом городе Салоники продолжается международный Каламарин-опен. В 6 туре Завен Андриасян сыграл вничью с Суатом Аталиком (Турция) и с 5 очками занимает 2 место, уступая лидеру – Аталику лишь по дополнительным результатам.
Ваге Багдасарян победил Николаса Мошоутаса (Греция) и с 3,5 очками на 21 месте. Агаси Инанц уступил Стаматису Аргироудису (Греция) и с 3 очками занимает 27 место.
В 7 туре Андриасян сыграет против Иоанниса Николаидиса (Греция), Багдасарян – против Аста Асименоиса (Греция), Инанц – против Одисеаса Кесидиса (Греция).
47 представителей Армении 19-29 сентября в Батуми (Грузия) примут участие в юношеском чемпионате Европы. Руководитель делегации – старший тренер юношеской сборной Армении, Олимпийский чемпион Арташес Минасян, передает armchess.am.