2010թ. Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականները մասնակցել են տարբեր միջազգային մրցաշարերին: Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Ալեքսան Ավետիսյանը գտնում է, որ մարզիկները վատ չեն ելույթ ունեցել և տարեվերջին կկատարեն իրենց առջև դրված խնդիրը: «Մարտին Արմեն Նազարյանը դարձավ Խաղաղության գավաթի հաղթողը, Գրիգոր Իվանյանը, Գոռ Հարությունյանը և Արթուր Կրոյանը տարբեր մեդալներ նվաճեցինԵվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը: Իսկ օրերս Օլիմպիական խաղերում բրոնզե մեդալակիր դարձավ Դավիթ Ղազարյանը»,-ասել է Ավետիսյանը:
Հայաստանի հավաքականը պատրաստվում է աշխարհի առաջնությանը, որը կանցնի Տոկիոյում սեպտեմեբրի 9-13, իսկ սեպտեմբերի 15-ին Սոֆիայում կմեկնարկի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը: Վերջին միջազգային մրցաշարը հայ ձյուդոիստները կանցկացնեն Մարոկկոյում, որտեղ կանցնի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը:
«Մեր ֆեդերացիան իրավունք է ստացել 2012թ. հունիսի վերջում Երևանում անցկացնել Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունը, մինչ այդ մայիսին մենք կանցկացնենք մարզչական ու մրցավարական սեմինար, որին կմասնակցեն ձյուդոյի առաջատար մասնագետներ: Դա մեզ համար կարևոր իրադարձություն է, հատկապես այն բանից հետո, երբ մենք կազմակերպեցինք Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը, որը միջազգային ֆեդերացիան ճանաչեց տարվա լավագույն մրցաշար»,-ասել է Ավետիսյանը:

31 Август 2010 - 12:12 AMT
В 2010 году сборные Армении по дзюдо приняли участие в разных международных турнирах. Президент Федерации дзюдо Армении Алексан Аветисян считает, что спортсмены выступили неплохо и в конце года также справятся со своей задачей: “В марте Армен Назарян стал обладателем Кубка Мира, Грикор Иванян, Гор Арутюнян и Артур Кроян на молодежном чемпионате Европы завоевали медали разных цветов. А на днях на Олимпийских играх бронзовым медалистом стал Давит Казарян”,- сказал Аветисян.
Сборная Армении готовиться к чемпионату мира, который пройдет в Токио (Япония) 9- 13 сентября, а 15 сентября в Софии (Болгария) стартует молодежный чемпионат Европы. Последний международный турнир армянские дзюдоисты проведут в Марокко, где пройдет молодежный чемпионат мира.
“Наша Федерация получила право в 2012 году в конце июня в Ереване провести юношеский чемпионат Европы, до этого в мае пройдет тренерский и судейский семинар, в котором будут участвовать ведущие специалисты по дзюдо. Это для нас важное событие, особенно после того, как мы организовали молодежный чемпионат Европы, который международная Федерация признала лучшим турниром года”,- сказал Аветисян.