Աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը մտադիր է բեմ վերադառնալ: Ինչպես հաղորդում է «Europe-1» ռադիոկայանը, Ազնավուրը 2011թ. աշնանը համերգներով հանդես կգա Փարիզի «Օլիմպիա» համերգասրահում: Ինչպես հայտնել է ինքը երգիչը, այդ համերգները վերջինը կլինեն: «Ես կլինեմ 87, գրեթե 88 տարեկան և գալիս է մի պահ, երբ պետք է կանգ առնել»,-ասել է նա: Ընդ որում, նա նշել է, որ հրաժեշտ չի տա բեմին, քանի որ չի սիրում այդ բառը: «Ավելի շուտ, ես ցտեսություն կասեմ»,-ասել է Ազնավուրը:
Շառլ Ազնավուրի առաջինը համերգը 1956թ. տեղի է ունեցել «Օլիմպիա» համերգասրահում: Վերջին համերգը մեծն շանսոնյեն տվել է 2007թ. Ֆրանսիայում:

1 Сентябрь 2010 - 11:31 AMT
Всемирно известный шансонье Шарль Азнавур намерен вернуться на сцену. Как сообщает радиостанция «Europe-1», Азнавур планирует осенью 2011 года выступить с концертами на сцене парижского концертного зала “Олимпия”. Как сообщил сам певец, эти концерты будут последними. “Мне будет 87 лет, почти 88, и в какой-то момент нужно остановиться», – отметил он. При этом он отметил, что он не будет прощаться со сценой, поскольку не любит этого слова. “Это, скорее всего, до свидания”, – сказал Азнавур.
Самый первый концерт Шарля Азнавура в 1956 году состоялся в “Олимпии”. Последний свой концерт известный шансонье дал в 2007 году во Франции.