Երկրորդ միջին քաշային կարգում նախկին չեմպիոն, բրիտանացի Կարլ Ֆրոչը BBC-ի հետ հարցազրույցում հաստատել է այն տեղեկատվությունը, որ նրա մենամարտը Արթուր Աբրահամի հետ, որը կկայանա հոկտեմբերի 2-ին, կդառնա «Super Six» մրցաշարի կիսաեզրափակիչը: Այդ մարտը նաև կորոշի, թե բռնցքամարտիկներից ով կդառնա WBC վարկածով տիտղոսակիր, որից հրաժարվել էր մցաշարի նախկին մասնակից Միքել Քեսլերը (Դանիա): Մեկ այլ կիսաեզրափակիչ մենամարտում կհանդիպեն WBA վարկածով չեմպիոն ամերիկացի Անդրե Ուորդը և նրա հայրենակից Անդրե Դիրելը:
«Աբրահամի դեմ մարտը կլինի WBC տիտղոսի համար»,- ասել է Ֆրոչը,- և կդառնա մրցաշարի կիսաեզրափակիչը: Ինձ համար դա լավ նորություն է: Մնացել ենք ես ու Աբրահամը, և մենք պետք է հանդիպենք ռինգում: Ուորդի և Դիրելի մենամարտը երկրորդ կիսաեզրափակիչ մարտն է: Այնպես որ եզրափակիչ մենամարտը կլինի WBC և WBA տիտղոսների համար պայքարը: Ես պետք է կատարեմ Աբրահամի դեմ պայքարում իմ առաջադրանքը»:
Ֆրոչի խոսքերով, Քեսլերը, որը հրաժարվել էր մասնակցել մրցաշարին վնասվածքի պատճառով, WBC վարկածով չեմպիոնի հետ մենամարտելու իրավունք կստանա մրցաշարի ավարտից հետո: «Եզրափակիչ մարտից հետո Քեսլերը մարտ կանցկացնի WBC տիտղոսի համար: Նա կդառնա WBC վարկածով պատվավոր չեմպիոն, ինչը նշանակում է, որ ես ու Աբրահամը կպայքարենք իմ հին տիտղոսի համար: Ես կրկին շանս ունեմ դառնալ աշխարհի չեմպին, եթե ամեն ինչ ճիշտ անեմ, Քեսլերն իրավունք կունենա մենամարտել տիտղոսի համար, քանի որ հոժարակամ հրաժարվել էր դրանից»,- ասել է Ֆրոչը, հաղորդում է allboxing.ru-ն:

2 Сентябрь 2010 - 07:03 AMT
Экс-чемпион мира во втором среднем весе, британец Карл Фроч подтвердил в интервью BBC информацию о том, что его поединок против Артура Абрахама, назначенный на 2 октября, станет полуфиналом турнира “Super Six”. Этот бой также решит, кто из этих боксеров станет обладателем титула WBC, от которого отказался бывший участник турнира Миккель Кесслер (Дания). В другом полуфинальном поединке встретятся чемпион WBA американец Андре Уорд и его соотечественник Андре Диррелл.
“Бой против Абрахама будет за титул WBC, -сказал Фроч, – и станет полуфиналом турнира. Для меня это хорошая новость. Остались мы с Абрахамом, и нам предстоит встретиться на ринге. Уорд против Диррелла – это второй полуфинальный бой. Так что финальный поединок турнира станет объединительным боем за титул WBC и WBA. Я должен выполнить свою задачу в поединке с Артуром, иначе все – занавес”.
По словам Фроча, Кесслер, отказавшийся от своего чемпионского звания и от участия в турнире из-за травмы, получит право на бой против чемпиона WBC после того, как завершится турнир. “После финального боя Кесслер проведет бой за титул WBC. Он станет почетным чемпионом WBC, что означает, что мы с Абрахамом проведем бой за мой старый титул. Я вновь имею шанс стать чемпионом мира, если я сделаю все правильно, а Кесслер получит право на бой за титул, так как он добровольно отказался от него”,- передает слова Фроча allboxing.ru.