WBC գլխավոր քարտուղար Մաուրիսիո Սուլեյմանը հայտարարել է, որ հոկտեմբերի 2-ին նախատեսված մենամարտը Արթուր Աբրահամի և Կարլ Ֆրոչի (Անգլիա) միջև չեմպիոնական չի լինելու, և Միկել Քեսլերի (Դանիա) գոտին չի խաղարկվելու:
Այն բանից հետո, երբ դանիացին պաշտոնապես կհրաժարվի իր տիտղոսից, մարտ կանցկացվի վարկանիշով երկու առաջին համարների միջև: Տվյալ պահին մեկը Անդրե Դիրելն է, բայց նա պետք է մենամարտի Անդրե Ուորդի հետ:
«Մենք կապի մեջ ենք եղել բոլոր բռնցքամարտիկների և նրանց փրոմոութերների, ինչպես նաև Showtime-ի հետ: WBC –ն համաձայն է լինել Super Six-ի մասը, բայց չխառնվել մրցաշարի անցկացմանը»,- հայտարարել է Սուլեյմանը:
WBC գլխավոր քարտուղարը նշեց, որ նրանք փորձում են հարթել իրավիճակը, բոլոր կողմերը նամակներ են ուղարկել իրենց դիրքորոշումներով, որոնք WBC կառավարման խորհրդում քվեարկության կդրվեն: Չեմպիոնական տիտղոսի համար մենամարտն անցկացնելու հարցը կքննարկվի ապագայում, հաղորդում է BoxingNews-ը:

Генеральный секретарь WBC Маурисио Сулейман заявил, что запланированный на 2 октября поединок между Артуром Абрахамом (Германия) и Карлом Фрочом (Англия) не будет чемпионским, и пояс, которым владеет Миккаэль Кесслер (Дания), не будет стоять на кону.
После того, как датский боксер официально оставит свой титул, будет проведен бой между двумя первыми номерами рейтинга по этой версии. На данный момент номер один http://www.boxrec.com/list_bouts.php?human_id=291903&cat=boxerАндре Диррелл, но ему предстоит поединок против Андре Уорда.
“Мы были в контакте с командами всех боксеров и их промоторами, а также с Showtime. WBC согласен быть частью Super Six и поддерживать турнир, но не вмешиваясь в проведение турнира”,- заявил Сулейман.
Генеральный секретарь WBC отметил, что они попытаются наладить ситуацию, все стороны послали письма со своими позициями, которые в совете управляющих WBC предстоят к голосованию. Вопрос о проведении поединка за чемпионский титул будет рассмотрен в ближайшее время, сообщает BoxingNews.