«Մոտավորապես երեք ժամ անց համաշխարհային ճանաչում ունեցող ֆրանսիացի դերասան Ժերար Դեպարդյեն կժամանի Երևան` մասնակցելու «Կարոտ» փառատոնին», – PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցի ընթացքում ասել է փառատոնի ղեկավար Մեցո Իգիթյանը:
Նրա խոսքերի համաձայն, դերասանն առաջին անգամ է այցելում Հայաստան: Սեպտեմբերի 4-ին Ժերար Դեպարդյեն հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՀՀ ԱԺ խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Հայտնի դերասանը Հայաստանում կմնա երկու օր և սեպտեմբերի 5-ին Փարիզ կվերադառնա: Մեցո Իգիթյանն ասել է, որ Ժերար Դեպարդյեն որպես պատվավոր հյուր ներկա է լինելու «Կարոտ» մրցանակաբաշխության արարողությանը: «Սակայն, արդյոք նա է մրցանակ հանձնելու, թե մրցանակակիր է դառնալու` թող անակնկալ լինի մինչև մրցանակների հանձնման արարողությունը», – ասել է «Կարոտ» փառատոնի նախագահը:

In about 3 hours, Famous French actor Gerard Depardieu will arrive in Yerevan to participate in Karot festival, festival president Metso Igityan reported.
As he said in a conversation with PanARMENIAN.Net reporter, this will be the actor’s first visit to Armenia, where on September 4 he’ll meet with the parliamentary speaker Hovik Abrahamyan and Armenian President Serzh Sargsyan.
The actor’s 2-day visit to Armenia will be completed on September 5. Depardieu will participate in the award ceremony of Karot festival as an honourable guest. “Whether he’ll be the one to award or receive the prize, will remain a surprise to be revealed at the ceremony,” festival president concluded.