«Սեպտեմբերի 7-ին Երևան է ժամանել Warner Bros. Feature animations-ի նախկին նախագահ, այժմ Exodus film group ընկերության ղեկավար Մաքս Հովարդը: 12 տարիների ընթացքում նա աշխատել է Walt Disney-ում, և հենց նրա օրոք նկարահանվել են այնպիսի անվանի մուլտֆիլմեր, ինչպիսիք են «Ալլադինը», «Ջրահարսը» և «Առյուծ արքան»,- հաղորդել է ReAnimania փառատոնի նախագահ Վրեժ Քասունին:
ReAnimania փառատոնի շրջանակներում Մաքս Հովարդը Հայաստանում կանցկացնի մի քանի սեմինարներ, ինչպես նաև կներկայացնի իր «Սպիրիտ. տափաստանների ոգին» ֆիլմը:
Երևանում եզակի սեմինարներ կանցկացնեն Aardman ստուդիայի վարպետներ Դեվիդ Սպոստոնը, Սյուզի Ուիլսոնը և Պոլ Սմիթը:

7 Сентябрь 2010 - 14:26 AMT
“Сегодня вечером в Ереван приедет бывший президент Warner Bros. Feature animations, ныне руководитель компании Exodus film group Макс Ховард. В течение 12 лет он работал в Walt Disney, и именно при нем были сняты такие всемирно известные мультфильмы, как “Алладин”, “Русалочка” и “Король лев”,- сообщил президент фестиваля ReAnimania Вреж Касуни на пресс-конференции 7 сентября.
По его словам, в организации приезда Макса Ховардам, а также специалистов из анимационной студии Aardman, на счету которой 4 анимационных фильма, получивших престижную премию “Оскар”, помог Британский Совет в Армении.
В рамках фестиваля ReAnimania Макс Ховард проведет в Армении несколько семинаров, а также представит свой фильм “Спирит: Душа прерий”, снятый DreamWorks pictures. В Ереване уникальные семинары проведут также мастера из студии Aardman Девид Спрокстон, Сюзи Уилсон и Пол Смит.