Արգենտինայի հավաքականի ավագ Մոդեստո Վասկեսը հրապարակել է ազգային հավաքականի կազմը, որը սեպտեմբերի 17-19 Լիոնում կմասնակցի Դևիսի գավաթի Ֆրանսիա-Արգենտինա կիսաեզրափակիչ խաղին:
Երկու անգամ Դևիսի գավաթի եզրափակչի կրկնակի մասնակից (2006, 2008 թթ.) Արգենտինայի հավաքականի կազմում կխաղան Դավիթ Նալբանդյանը, Խուան Մոնական, Էդուարդո Շվանկը և Օրասիո Սեբալյոսը:
Արգենտինայի առաջին ռակետ, US Open-2009 չեմպիոն Խուան Մարտին Դել Պոտրոն դեռ վերականգնվում է աջ դաստակի վիրահատությունից հետո:
Ֆրանսիան կներկայացնեն Գաել Մոնֆիսը, Ժիլ Սիմոնը, Միշել Լիոդրան, Ռիշար Գասկեն և Առնո Կլեմանը, որպես պահեստային, հայտնում է gotennis.ru-ն:
Ֆրանսիայի ու Արգենտինայի հավաքականները հանդիպել են արդեն 4 անգամ և հարավամերիկացիները դեռևս ոչ մի հաղթանակ չունեն:

David Nalbandian has been picked to lead Argentina's undermanned Davis Cup team against France in the semifinals later this month.
Captain Modesto Tito Vazquez on Tuesday said Nalbandian will be joined by Juan Monaco, Eduardo Schwank and Horacio Zeballos for the matches on Sept. 17-19. All four are ranked outside the ATP's top 30.
Argentina will be without 2009 U.S. Open champion Juan Martin del Potro, who is recovering from surgery on his right wrist and was unable to defend his U.S. Open title, AP reported.