Արգենտինայի հավաքականի ավագ Մոդեստո Վասկեսը հրապարակել է ազգային հավաքականի կազմը, որը սեպտեմբերի 17-19 Լիոնում կմասնակցի Դևիսի գավաթի Ֆրանսիա-Արգենտինա կիսաեզրափակիչ խաղին:
Երկու անգամ Դևիսի գավաթի եզրափակչի կրկնակի մասնակից (2006, 2008 թթ.) Արգենտինայի հավաքականի կազմում կխաղան Դավիթ Նալբանդյանը, Խուան Մոնական, Էդուարդո Շվանկը և Օրասիո Սեբալյոսը:
Արգենտինայի առաջին ռակետ, US Open-2009 չեմպիոն Խուան Մարտին Դել Պոտրոն դեռ վերականգնվում է աջ դաստակի վիրահատությունից հետո:
Ֆրանսիան կներկայացնեն Գաել Մոնֆիսը, Ժիլ Սիմոնը, Միշել Լիոդրան, Ռիշար Գասկեն և Առնո Կլեմանը, որպես պահեստային, հայտնում է gotennis.ru-ն:
Ֆրանսիայի ու Արգենտինայի հավաքականները հանդիպել են արդեն 4 անգամ և հարավամերիկացիները դեռևս ոչ մի հաղթանակ չունեն:

8 Сентябрь 2010 - 10:23 AMT
Капитан аргентинской сборной Модесто Васкес назвал состав национальной сборной на полуфинальный матч Кубка Дэвиса-2010 Франция – Аргентина, который состоится в с 17 по 19 сентября в Лионе.
За двукратных финалистов Davis Cup (2006, 2008 гг.) во Франции сыграют: Давид Налбандян, Хуан Монако, Эдуардо Шванк и Орасио Себальос.
Первая ракетка Аргентины, чемпион US Open-2009 Хуан Мартин Дель Потро все еще продолжает восстанавливаться после операции на правом запястье.
За французов в Лионе выступят Гаэль Монфис, Жиль Симон, Мишель Льодра, Ришар Гаске и Арно Клеман, вызванный в качестве запасного. Об этом сообщает gotennis.ru.
Пути сборных Франции и Аргентины в официальных встречах пересекались уже четыре раза, и пока в активе южноамериканцев нет ни одной победы.