«ReAnimania-ն լավագույն փառատոններից մեկն է, քանի որ դրա ստեղծման համար ջանադրաբար աշխատել են շատ մարդիկ: Շատ կարևոր էր չկորցնել այն, ինչ ձեռք էր բերվել մեկ տարվա տքնաջան աշխատանքի շնորհիվ և Վրեժ Քասունին կարողացավ այդ», – ասել է Exodus Film Group ընկերության նախագահ, Walt Disney և Warner Broth Feature animations ընկերությունների նախկին աշխատակից Մաքս Հովարդը` սեպտեմբերի 9-ին Երևանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ:
Նրա հետ համաձայն էր նաև Aardman անիմացիոն ստուդիայի հիմնադիրներից մեկը` Դևիդ Սպրոքսոնը: Նա ավելացրել է նաև, որ որպես Բրիստոլի Encounters փառատոնի ղեկավար ինքը շահագրգռված է հայկական անիմացիոն ֆիլմերի ցուցադրմամբ և ֆիլմերի փոխանակմամբ: «Չորսամյա դադարից հետո փառատոնը կրկին վերսկսելու է իր աշխատանքը, և մենք շահագրգռված ենք նրա սահմանները ավելի ընդարձակելու հարցում», – ասել է Դևիդ Սպրոքսոնը:
ReAnimania փառատոնի տնօրեն Վրեժ Քասունին ավելացրել է, որ Հայաստանը Անդրկովկասի առաջին երկիրն է, որի ֆիլմերը ցուցադրվելու են Բրիստոլի փառատոնում:

Former President of Warner Bros. Feature Animation, current President of Exodus Film Group Max Howard said that ReAnimania festival is among the best festivals, as many people worked diligently for its creation. “And it was very important not to lose the achievements gained over a year, while Vrej Kassouny has succeeded in it,” Max Howard told a press conference in Yerevan on September 9.
Co-founder of Aardman Animations David Sproxton agreed with Howard, saying that, as Chairman of Encounters festival in Bristol (Great Britain), he is rather interested in screening of Armenian animated films in the festival and in exchange of films. “After a four-year interruption, the festival will be resumed and we are interested in expanding its boundaries,” noted David Sproxton.
Director of ReAnimania festival Vrej Kassouny noted that Armenia will become the first Transcaucasian countries, films of which will participate in Bristol festival.