ԱՄՆ դեսպանության աջակցությամբ 2010թ. սեպտեմբերի 11-15-ը հայ հանդիսատեսին կներկայանա ինդի փոփ ժանրը ներկայացնող «Բրազավիլ» խումբը: «Բրազավիլը» Երևանում ելույթ կունենա սեպտեմբերի 12-ին, ժամը 20:00 Սիրահարների այգում, հասցեն` Բաղրամյան 21: Սեպտեմբերի 13-ին խումբը կլինի Գյումրիում ու նույն օրը ժամը 19:00 համերգով հանդես կգա տեղի դրամատիկական թատրոնի շենքում: Խումբը նաև հանդես կգա երաժշտական դպրոցի սաների համար Հրազդան քաղաքում և կանցկացնի վարպետության դասեր Երևանում: Բոլոր միջոցառումներին մուտքն ազատ է:
Հայաստանյան ծրագրով խումբը եզրափակում է իր միջազգային հյուրախաղերը Կենտրոնական Ասիայում և Կովկասում:
«Բրազավիլ» խումբը ձևավորվեց 1997թ. Դեյվիդ Արթուր Բրաունի (վոկալ, կիթառ) կողմից: Խմբի մյուս անդամներն են. Մեթյու Ռեյնոլդս Դե Մերիթ (շեփոր, ստեղնային գործիքներ), Իվան Նայթ (հարվածային գործիք), Քեննի Լայեն (կիթառ), և Դեյվիդ Ռեյլիք (սաքսոֆոն, թրոմբոն): «Բրազավիլը» թողարկել է ինն ալբոմ, որոնք մեծ հնչեղություն են ստացել: Դրանց շարքում են «Դեռահասի ամառային օրերը» և «Արևելյան Լոս-Անջելեսի զեփյուռը» ալբոմները, որոնք ռուսական հիթ շքերթների ամենապատվավոր տեղերում հայտնվեցին` դրանցում ներառված էր «Կինո» խմբի «Արև անունով աստղը» երգի անգլերեն տարբերակը: Իսկ խմբի կենդանի կատարումներով «Բրազավիլը Ստամբուլում» ալբոմը տեղ գտավ Եվրոպայի համաշխարհային ալբոմների լավագույն քսանյակում: Խմբի մասին հրապարակումներ են եղել Լոս Անջելես թայմսում, Նյու Յորքերում, Աֆիշայում և այլ հրատարակություններում: Խումբն հանդես է եկել աշխարհի տարբեր երկրներում, ընդ որում տոմսերը մշտապես սպառվել են համերգներից շատ առաջ: Խմբի երաժշտարվեստի վրա իր ազդեցությունն է ունեցել Լոս-Անջելեսի բազմամշակութային ու բազմազգ միջավայրը: Անշուշտ ազդեցություն է ունեցել նաև խմբի միջազգային փորձը: «Բրազավիլը» հետամուտ է այն պարզունակ գաղափարին, որ աշխարհը մի գեղատեսիլ վայր է` լեցուն բազում հրաշալիքներով, և մշակութային փոխանակումները կարող են վերացնել առկա պատնեշները:

The U.S. Embassy announced a program that will showcase America’s cultural diversity by featuring Brazzaville, an indie pop band, September 11-15, 2010. The program in Armenia will conclude Brazzaville's international tour of Central Asia and the Caucasus.
Brazzaville was formed in 1997 by David Brown (vocals, guitar). Band members also include Matthew Reynolds De Merritt (horns, keyboards), Ivan Knight (drums), Kenny Lyon (guitar), and David Ralicke (saxophone, trombone). Brazzaville has released nine albums to critical acclaim, including Teenage Summer Days and East L.A. Breeze, which reached the top of the Russian charts thanks to its English version of KINO's "A Star Called Sun." The band’s live album Brazzaville in Istanbul was also a European World Music Chart Top 20 Album. Brazzaville has been featured in The L.A. Times, The New Yorker, and Afisha, among other publications, and plays to sold-out crowds around the world. The group’s musical influences are derived from the multicultural and poly-ethnic neighborhoods of Los Angeles, as well as from international experiences. The group is dedicated to the idea that the world is a beautiful place filled with wonder and that cultural exchange breaks down barriers.
Brazzaville will perform in Yerevan on September 12, 8:00 pm in Lovers’ Park on Baghramian Avenue 21. On September 13 the group will travel to Gyumri for a same-day concert at the State Drama Theater at 7:00pm. The band will also perform for music school students in Hradzan and will conduct a master class in Yerevan. All events are open to the public and free of charge.