Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց «Կարոտ» հայկական փառատոնի հիմնադիր, Հայ մշակույթի զարգացման հիմնադրամի նախագահ Մեցո Իգիթյանին:
Հայ մշակույթի զարգացման հիմնադրամի նախագահը նշեց, որ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո օրերս Հայաստանում եւ ԼՂՀ-ում անցկացված «Կարոտ» փառատոնի մասին դրական արձագանքներ են ստացվել Հայաստանի եւ արտերկրի արվեստասերներից ու մշակույթի գործիչներից: Սա նշանակում է, որ փառատոնը հաջողությամբ է կատարում հայ մշակույթի տարածմանն ու միջազգայնացմանը նպաստելու իր առաքելությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձան նաեւ հաջորդ տարի «Կարոտ» հայկական փառատոնը Փարիզում անցկացնելու առաջարկին, որն աշխարհահռչակ դերասան Ժերար Դեպարդյեի հետ Երեւանում հանդիպման ժամանակ հնչեցրել էր ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը` ֆրանսիացի դերասանին գլխավոր դեր վերապահելով այդ փառատոնում: Հովիկ Աբրահամյանը պատրաստակամություն հայտնեց աջակցել փառատոնի նախապատրաստմանն ու անցկացմանը:
Մեցո Իգիթյանը Հայ մշակույթի զարգացման հիմնադրամի անունից հուշանվեր հանձնեց Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ մամլո ծառայությունը:

11 Сентябрь 2010 - 10:22 AMT
11 сентября спикер парламента РА Овик Абрамян встретился с основателем армянского фестиваля “Карот”, председателем фонда развития армянской культуры Мецо Игитяном.
В ходе встречи Игитян отметил, что фестиваль “Карот”, который на днях прошел в Армении и Нагорном Карабахе, получил положительные отзывы со стороны армянских и зарубежных любителей искусства и деятелей культуры. При этом он отметил, что фестиваль с успехом осуществляет свою миссию, направленную на распространение армянской культуры на международном уровне.
Стороны также обратились к вопросу возможного проведения следующего фестиваля “Карот” во Франции. С данным предложением выступил Овик Абрамян в ходе встречи со всемирно знаменитым актер Жераром Депардье. В этом контексте Абрамян выразил готовность поддерживать процесс подготовки и проведения фестиваля.
В ходе встречи Мецо Игитян вручил спикеру парламента РА сувениры от имени председателя фонда развития армянской культуры, сообщает пресс-служба НС РА.