«Հայաստանը եթե համեմատելու լինենք տարածաշրջանի այլ երկրների հետ, ապա վստահորեն կարող եմ ասել, որ ձեր երկիրն ամենախաղաղն է: Այդ պատճառով հաճույքով այստեղ են գալու Հոլիվուդի ռեժիսորները և հենց այդ պատճառով ես հաճույքով եմ այստեղ մնում», – ասել է անիմատոր, ռեժիսոր, Borsu Studios ընկերության սեփականատեր Բորսու Հայսոնը` Երևանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ:
Լրագրողների հարցերին պատասխանելով, անիմատորը նշել է, որ եթե Հայաստանում լավ անիմատորներ ու անիմացիոն խմբեր լինեն, ապա նա հաճույքով նրանց հետ կհամագործակցի:
Նա ավելացրել է նաև, որ ներկայում մյուզիքլի ստեղծման աշխատանքներ է կատարում, որտեղ հնչելու են հայկական դասական երաժշտություն` հայկական նվագախմբերից մեկի կատարմամբ: Հայսոնը թեև դեռևս չգիտի, թե կոմպոզիտորներից ում երաժշտությունն է օգտագործելու, սակայն նշել է, որ այդ հարցում նրան կօգնեն հայ գործընկերները: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցի ընթացքում Բ.Հայսոնը ասել է, որ մյուզիքլի համար 10 երգ արդեն ընտրել է, մնում է նվագախմբին ձայնագրել:

“Если сравнить Армению с другими странами региона, то я с уверенностью могу сказать, что ваша страна – самая мирная. Поэтому сюда с удовольствием будут приезжать режиссеры из Голливуда, и поэтому мне так приятно находиться здесь”,- сказал аниматор и продюсер, владелец компании Borsu Studios Борсу Хайсон на пресс-конференции в Ереване.
Отвечая на вопросы журналистов, аниматор отметил, что если в Армении найдутся хорошие аниматоры и анимационные группы, то он с удовольствием будет с ними сотрудничать.
Он добавил также, что сейчас работает над созданием мюзикла, в котором будет звучать классическая армянская музыка в исполнении какого-либо армянского оркестра. Он подчеркнул, что пока не знает, музыку какого композитора выберет, но отметил, что в этом вопросе ему помогут армянские коллеги. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Борсу Хайсон отметил, что 10 песен для мюзикла уже подобраны, осталось записать лишь оркестр.