Սեպտեմբերի 13-ին կայացավ ReAnimania միջազգային անիմացիոն փառատոնի փակման արարողությունը: Փառատոնի փակման ժամանակ պատվավոր հյուրերը հնչեցրեցին հաղթողների անունները 7 անվանակարգերում: Հաղթող ճանաչվեցին անիմացիոն ֆիլմերի հեղինակներ Չինաստանից, Մեծ Բրիտանիայից, Իտալիայից, Խորվաթիայից, Գերմանիայից, Նորվեգիայից, Բրազիլիայից և Հայաստանից:
Ռոբերտ Սահակյանցի անվան հատուկ մրցանակի` Ռոբերտ Սահակյանցի «Աղվեսագիրք»-ի աղվեսի տեսքով, արժանացավ անիմատոր և պրոդյուսեր Մաքս Հաուարդը:
ReAnimania մրցույթի հատուկ մրցանակների արժանացան նաև փառատոնի գեղարվեստական ղեկավար Լուսինե Քասարջյանն ու Կարինե Արոյանը:
Փակելով ReAnimania փառատոնը` հիմնադիր և տնօրեն Վրեժ Կասունին երրորդ միջազգային անիմացիոն փառատոնը հայտարարեց բացված:

14 Сентябрь 2010 - 14:54 AMT
На закрытии фестиваля почетные гости назвали победителей в 7-и номинациях. Ими стали авторы анимационных фильмов из Китая, Великобритании, Италии, Хорватии, Германии, Норвегии, Бразилии и Армении.
Специальным призом им. Роберта Саакянца, в виде статуэтки лисы из мультфильма Роберта Саакянца “Ахвесагирк”, был удостоен аниматор и продюсер Макс Ховард.
Специальных призов конкурса ReAnimania удостоились также Художественный руководитель фестиваля Лусине Касарджян и Карине Ароян.
Закрывая фестиваль ReAnimania его основатель и директор Вреж Касуни провозгласил старт третьего международного анимационного фестиваля.