Սեպտեմբերի 14-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն լիգայի հետաձգված խաղը: Կապանում «Գանձասարն» ընդունեց «Փյունիկին» և զիջեց 0:3 հաշվով: Գոլեր խփեցին Էդգար Մանուչարյանը, Մարկոս Պիզելլին և Հովհաննես Գոհարյանը:
Առաջնության առաջատարը շարունակում է մնալ «Բանանցը», որն ունի 48 միավոր: «Փյունիկը» բարձրացավ երկրորդ հորիզոնական 43 միավորով, «Ուլիսը» շարունակում է հետապնդել գործող չեմպիոնին և 42 միավորով եզրափակում է առաջատարների եռյակը: Այդպիսով, չեմպիոնի տիտղոսի համար կպայքարեն այդ երեք ակումբները:
«Փյունիկն» ու «Բանանցը» կհանդիպեն նաև Հակոբ Տոնոյանի անվան սուպերգավաթի խաղարկության ժամանակ, որը կանցնի սեպտեմբերի 24-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում: Խաղը կսկսվի 17:00-ին, PanARMENIAN.Net-ին են հայտնել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայում:

14 сентября состоялся отложенный матч Высшей Лиги Армении по футболу. В Капане “Гандзасар” принял “Пюник” и уступил со счетом 0:3. Голы забили Эдгар Манучарян, Маркос Пизели и Оганнес Гоарян.
На чемпионате продолжает лидировать “Бананц”, на счету которого 48 очков. “Пюник” поднялся на второе место с 43 очками, “Улисс” продолжает преследовать действующего чемпиона и с 42 очками замыкает тройку лидеров. Таким образом, за чемпионский титул будут бороться эти три клуба.
“Пюнику” и “Бананцу” предстоит встретиться также в Супер Кубке им. Акопа Тонояна, который пройдет 24 сентября на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна в Ереване. Начало игры в 17:00 по ереванскому времени, PanARMENIAN.Net передали в пресс-службе Федерации футбола Армении.