Սեպտեմբերի 18-ին Բիրմինգեմում տեղի կունենա բռնցքամարտի մեծ երեկո, որի շրջանակներում տեղի կունենա երկու մենամարտ WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսի համար:
Մինչև 79,4 կգ քաշային կարգում այդ տիտղոսի համար կպայքարեն Նեյտեն Քլեվերլին (Անգլիա) և Կարո Մուրադը (Գերմանիա), իսկ մինչև 66,7 կգ քաշային կարգում WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսի համար կպայքարեն երկու բրիտանացիներ՝ Քելլ Բրուքն ու Մայքլ Ջենինգսը:
«Կարոն բոլոր հնարավորություններն ունի հասնելու իր ուզածին: Դա հեշտ չի լինի, սակայն ես վստահ եմ, որ նրա մոտ ամեն ինչ կստացվի»,-ասել է Մուրադի փրոմոութեր Վիլֆրեդ Զաուերլենդը:
Իսկ հայ բռնցքամարտիկը հայտարարել է, որ շատ լավ է վերլուծել իր հակառակորդի ոճը: «Ես կօգտագործեմ Քլեվերլիի թույլ կողմերը և թույլ կտամ իմ բռունցքներին լուծել մենամարտի ելքը»,-մեջբերում է Մուրադին fightnews.com-ը:

18 сентября в Бирмингеме (Великобритания) состоится большой вечер бокса, в рамках которого пройдут два боя за звание обязательного претендента на титул чемпиона мира по версии WBO.
В полутяжелом весе (до 79,4 кг) это звание разыграют Нейтен Клеверли (Англия) и Каро Мурат (Германия), а за звание обязательного претендента на титул чемпиона мира по версии WBO в полусреднем весе (до 66,7 кг) поспорят два британца – Келл Брук и Майкл Дженнингс.
“ Каро имеет все возможности, чтобы в этом поединке взять свое. Это не будет легко, но я уверен, он справится'',- сказал промоутер Мурата Вилфренд Заурлэнд.
А армянский боксер заявил, что он проанализировал своего противника очень тщательно. “Я буду использовать слабые места соперника и позволю своим кулакам решить исход нашего поединка”,- слова Мурата передает fightnews.com.