«Showtime» հեռուստաընկերությունը պաշտոնապես հաստատել է, որ թեթևագույն քաշային կարգում «Չորսի մրցաշարը» մեկնարկում է Մեքսիկայում դեկտեմբերի 18-ին երկու մենամարտերով, որոնցում առաջին թեթևագույն քաշային կարգում WBA/IBF վարկածով չեմպիոն Վախթանգ Դարչինյանը հանդիպելու է մեքսիկացի Աբներ Մարեսի հետ, իսկ նույն քաշային կարգում IBF վարկածով չեմպիոն Իոննի Պերեսը ռևանշ է տալու նախկին տիտղոսակիր Ջոզեֆ Ակբեկոյին:
«Showtime»-ի սպորտային խմբագրության փոխնախագահ Քեն Հերշմանը հայտարարել է. «Մենք խոստանում ենք բռնցքամարտի երկրպագուներին նշանակալի մարտեր բարձր տոկոսադրույքներով առավել մրցունակ քաշային կարգերում: Ես բարձր եմ գնահատում այն, որ այդ չորս բռնցքամարտիկները համաձայնվել են մենամարտել»,- հաղորդում է allboxing.ru-ն:
Վիկ Դարչինյանի խոսքերով, այդ մրցաշարը «Showtime»-ի հիանալի մտահաղացումն է: «Սա մրցաշար չէ թեթևագույն քաշում, սա Դարչինյանի մրցաշարն է: Յուրաքանչյուրը, ով կհանդիպի ինձ հետ, կզգա իմ հզորությունը և կպարտվի: Ես Ագբեկոյի հետ չփակված հաշիվներ ունեմ, որովհետև նախորդ անգամ նա խուսափեց: Բայց հիմա հակառակորդի անունը կարևոր չէ ինձ համար: Նույնիսկ երկրորդ կիսաեզրափակիչ մարտի հաղթողը կպարտվի, որովհետև կհանդիպի ինձ հետ»,- ասել է Դարչինյանը:
Նրա մրցակից Աբներ Մարեսը կարծում է, որ բռնցքամարտի երկրպագուները գիտեն, որ փոքր քաշային կարգում հանդես եկող բռնցքամարտիկները գերազանց մարտ են ներկայացնում, և մրցաշարը կապացուցի դա:

18 Сентябрь 2010 - 08:37 AMT
Телеканал “Showtime” официально подтвердил, что «Турнир четырех» в рамках легчайшего весе стартует 18 декабря в Мексике двумя поединками, в которых чемпион мира в первом легчайшем весе по версиям WBA/IBF Вахтанг Дарчинян встретится с мексиканцем Абнером Маресом, а чемпион IBF в этом же весе Йонни Перес даст реванш бывшему обладателю этого титула Джозефу Акбеко.
Исполнительный вице-президент спортивной редакции “Showtime” Кен Хершман заявил: “Мы обещаем поклонникам бокса значимые бои с высокими ставками на кону в наиболее конкурентных весовых категориях. И я очень высоко ценю то, что эти четверо боксеров чемпионского уровня согласились на бои”,- передает allboxing.ru.
По словам Вика Дарчиняна, этот турнир – прекрасная задумка “Showtime”. “Это не турнир в легчайшем весе – это турнир Дарчиняна. Каждый, кто встретится со мной, почувствует мою мощь и окажется проигравшим. У меня остался должок перед Агбеко, потому что в прошлый раз он избежал этой участи,- сказал армянский боксер,- Но сейчас имя соперника не важно для меня. Даже победитель второго полуфинального боя окажется проигравшим, потому что встретится со мной”.
Соперник Дарчиняна Абнер Марес считает, что поклонники бокса знают, что боксеры из маленьких весов всегда выдают отличные бои, и турнир докажет это. “ Это прекрасная возможность для каждого из нас проявить себя, и я очень рад, что бой пройдет в Мексике при поддержке моих соотечественников. Конечно, я с нетерпением ожидаю реванша с Йонни в финале турнира. Считаю, что я достаточно сделал в первом бою, чтобы заслужить победу. Знаю, что, показав все, на что я способен, я покину турнир чемпионом IBF”,- сказал Марес.