«Բաբմիռ» ռոք-խումբը «That’s fine with us» հեղինակային երգով կներկայացնի Հայաստանը EuroVoice եվրոպական առաջին երգի մրցույթում, որը կկայանա սեպտեմբերի 23-24-ը Աթենքում (Հունաստան): Այդ մասին սեպտեմբերի 18-ին կայացած մամլո ասուլիսում հաղորդել է «Բամբիռ» խմբի մենակատար Նարեկ Բարսեղյանը:
«Այս երգի ստեղծման ժամանակ մեզ ոգեշնչել են միջնադարյան բանաստեղծ Ռումիի ստեղծագործությունները, և այն պետք է հետաքրքրի եվրոպական ունկնդրին»,- նշել է Նարեկ Բարսեղյանը:
Որպես Հայաստանը ներկայացնող խումբ` Բամբիռն ընտրվել է ինտերնետային քվեարկության արդյունքում, որի ժամանակ հավաքել է ձայների առավելագույն քանակը: Համընդհանուր քվեարկության արդյունքերով Բամբիռը մայիսից զբաղեցնում է երկրորդ տեղը, իսկ լսողների քանակով երգն առաջինն է և ինտերնետում ունեցել է 26 015 լսում: Մրցույթը կհեռարձակվի հայկական հեռուստաալիքներից մեկի եթերում:
EuroVoice մրցույթին կմասնակցեն Եվրոպայի 33 երկրների ներկայացուցիչներ: Հաղթողը կորոշվի SMS-քվեարկության արդյունքում: Մրցույթի առանձնահատկությունն այն է, որ հեռուստադիտողը կարող է քվեարկել ինչպես դուր եկած կատարողի օգտին, այնպես էլ դուր չեկած կատարողի դեմ: Մրցույթի հաղթողը 100 հազ. եվրոյի չափով մրցանակ կստանա:

18 Сентябрь 2010 - 12:07 AMT
Рок-группа “Бамбир” с авторской песней That’s fine with us представит Армению на первом европейском песенном конкурсе EuroVoice, который состоится 23-24 сентября в Афинах (Греция). Об этом сообщил солист группы “Бамбир” Нарек Барсегян на пресс-конференции 18 сентября.
“На создание этой песни нас воодушевили произведения средневекового поэта Руми, и она должна заинтересовать европейского слушателя”, – отметил Нарек Барсегян, добавив, что она призывает радоваться жизни и каждому ее дню.
В качестве представителя Армении на конкурсе, “Бамбир” был выбран он-лайн голосованием зрителей на национальном отборе, проходившем с апреля 2010 года.
Конкурс будет проходить в эфире одного из армянских каналов.
В конкурсе EuroVoice примут участие представители 33 стран Европы. Победитель конкурса будет определен на основе смс-голосования. Особенностью конкурса является то, что телезрители могут голосовать как за понравившегося исполнителя, так и против не понравившегося. Победитель конкурса получит приз в размере 100 тыс. евро.