Super Six Boxing World Classic մրցաշարի կիսաեզրափակիչ մենամարտը, որտեղ միջին քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը (Գերմանիա) դուրս է գալու ռինգ երկրորդ միջին կարգում WBC նախկին տիտղոսակիր Կարլ Ֆրոչի դեմ, տեղի կունենա մինչև տարեվերջ՝ նոյեմբերի 27-ին կամ դեկտեմբերի 18-ին: Սկզբից այդ մենամարտը պետք է տեղի ունենար հոկտեմբերի 2-ին Մոնակոյում, սակայն Ֆրոչը հայտնեց մեջքի վնասվածքի մասին, որը բացառում է նրա ելույթն այդ օրը, հաղորդում է allboxing.ru-ն:
«Թե իրականում նա ինչ խնդիր ունի, ոչ ոք չգիտի: Ես ցանկանում եմ, որ մենամարտի օրը որքան հնարավոր է շուտ նշանակվի: Մենք չենք կարող մեզ թույլ տալ ժամանակ կորցնել: Բռնցքամարտիկի կարիերան չափազանց կարճ է, և ես կցանկանայի ռինգ դուրս գալ յուրաքանչյուր երեք ամիսը մեկ: Շատ դժվար է սպասելը: Այժմ ամեն ինչ հոգեբանական հարթության վրա է, քանի որ մենք նույն պայմաններում ենք գտնվում»,-ասել է հայ բռնցքամարտիկը:

21 Сентябрь 2010 - 07:45 AMT
Полуфинальный поединок турнира “Super Six Boxing World Classic”, в котором экс-чемпиону мира в среднем весе Артуру Абрахаму (Германия) предстоит выйти на ринг против бывшего обладателя титула WBC во втором среднем весе британца Карла Фроча, состоится до конца этого года- 27 ноября или 18 декабря. Первоначально этот бой должен был состояться 2 октября в Монако, однако Фроч сообщил о травме спины, которая исключает его выход на ринг в этот день, передает allboxing.ru.
“Что за проблема с ним, по-настоящему никто не знает. Я же хочу, чтобы поединок был переназначен как можно скорее. Мы не можем себе позволить терять время. Карьера боксера слишком коротка, и я хотел бы выходить на ринг каждые три месяца. Очень тяжело ждать. Сейчас все дело в психологии, так как мы находимся в одинаковых условиях”,- сказал армянский боксер.