«Ասում են` Ֆրոչը վնասվածք է ստացել, բայց դրանում չի կարելի համոզված լինել մինչև վերջ: Երբ մարդը չի ցանկանում բռնցքամարտել, նա միշտ պատրվակ է գտնում: Միշտ կարելի է բժշկի գնալ և տեղեկանք ստանալ»,- ասել է Արթուր Աբրահամը:
Կարլ Ֆրոչի հետ մարտը պետք է կայանար հոկտեմբերի 2-ին Մոնակոյում, բայց տեղափոխվել է բրիտանացի բռնցքամարտիկի մեջքի վնասվածքի պատճառով, և տեղի կունենա Հելսինկիում նոյեմբերի 27-ին:
Աբրահամի խոսքերով, նա արդեն 6 ամիս դուրս չի եկել ռինգ և դա շատ ծանր է տանում. «Այդպիսի դադար ես դեռ չեմ ունեցել: Միայն երբ Էդիսոն Միրանդան կոտրեց իմ ծնոտը, ես 8-ամսյա ընդմիջում ունեցա»: Հայ բռնցքամարտիկն ասաց, որ նախապատրաստական փուլի ընթացքում սպարինգ է անցկացրել թիմակիցների հետ: «Երբ գա ժամանակը, կգան բռնցքամարտիկներ ԱՄՆ-ից, Ռուսաստանից, Չեխիայից, և ես մենամարտեր կանցկացնեմ նրանց հետ: Անունները նշանակություն չունեն: «Super Six»-ը շատ հետաքրքիր մրցաշար է, բայց կան նաև թերություններ: Մասնավորապես, մենեջմենթը խիստ կախված է բռնցքամարտիկից»,- ասել է Աբրահամը, գրում է sportbox.ru-ն:

“Говорят, Фроч травмирован, но в этом нельзя быть уверенным до конца. Когда человек не хочет боксировать, он всегда найдет отговорку. Всегда можно сходить к врачу и получить бюллетень”, – сказал Артур Абрахам об отмене полуфинала турнира “Super Six”.
Бой с Карлом Фрочем (Англия) должен был состояться 2 октября в Монако, но был отложен из-за травмы спины британского боксера и пройдет в Хельсинки 27 ноября.
По словам Абрахама, он не выходил на ринг уже 6 месяцев и переживал это очень тяжело: “Такой паузы у меня еще не было. Лишь когда Эдисон Миранда сломал мне челюсть, у меня был восьмимесячный перерыв. Привык боксировать каждые три-четыре месяца”.
Армянский боксер сказал, что в течение подготовительного этапа проводил спарринги с товарищами по команде. “Когда придет время, приедут ребята из США, России и Чехии и я проведу поединки с ними. Имена не имеют значения. “Super Six” очень интересный турнир, но есть и недостатки. В частности, менеджмент сильно зависим от боксеров”,- подчеркнул Абрахам, пишет sportbox.ru.