«System of a Down-ի ալբոմ ձայնագրելու ընթացիկ ծրագրեր մենք չունենք: Խումբը լուծարվել է դեռևս 2006 թվականին»,-հայտնել է խմբի նախկին մենակատար Սերժ Թանկյանը՝ պատասխանելով Huffington Post ամսագրի լրագրող Ջոն Չեթմանի հարցերին, որը նշել է, որ խմբի երկրպագուն է:
Անդրադառնալով իր առաջիկա 7 տարիների նպատակներին՝ երգիչը նշել է, որ որպես դերասան ցանկանում է փորձել այն ամենը, ինչ կհուշի նրան իր մուսան: «Ես ցուցադրության եմ պատրաստում « Շղթայված Պրոմեթևս» իմ մյուզիքլը, որը տեղի կունենա 2011թ. մարտին: Ես գրում եմ իմ առաջին դասական-ջազ սիմֆոնիան նվագախմբի համար, լույս է տեսնում «Արևափայլ մոռացության միջով» բանաստեղծությունների երկրորդ ժողովածուն,-նշել է Թանկյանը՝ հավելելով, որ ինքն աշխատում է ևս մի քանի նախագծերի վրա, այդ թվում ֆիլմեր է հնչյունավորում և գրքեր ստեղծում փաստագրական հիմքի վրա:

23 Сентябрь 2010 - 11:20 AMT
“У нас нет текущих планов относительно записи альбома группы System of a Down. Группа распалась в 2006 году”,- сообщил бывший солист группы System of a Down Серж Танкян, отвечая на вопросы журналиста Huffington Post Джона Четмана, который отметил, что сам является фанатом группы.
Говоря же о своих планах на будущие 7 лет, певец отметил, что как артист, хочет попробовать все, что подскажет ему муза. “Я готовлю к показу в American Repertory Theater в марте 2011 года свой мюзикл “Связанный Прометей”. Я пишу свою первую классическо-джазовую симфонию для оркестра, выпускаю второй сборник стихов “Сияние через забвение”,- отметил Танкян, добавив, что он работает еще над несколькими проектами, в том числе над озвучиванием фильма и созданием книги на документальной основе.