ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել կոմպոզիտոր, ՀԽՍՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, պետական մրցանակների դափնեկիր Ալեքսանդր Հարությունյանին` ծննդյան 90-ամյա հոբելյանի առթիվ: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից, Հանրապետության ղեկավարի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ձեր հարուստ կենսագրությունը վաղուց արդեն իր հաստատուն տեղն է գտել հայ երաժշտարվեստի տարեգրության մեջ, դարձել նրա վառ էջերից մեկը: Վստահ եմ` ստեղծագործական ուղին, որը Ձեզ համաժողովրդական գնահատանք բերեց, ապրելու ու գործելու ուղեցույց է դառնալու արվեստի իսկական նվիրյալների համար: Ձեր ավելի քան 70-ամյա ստեղծագործական գործունեությամբ Դուք բազմիցս ապացուցել եք, որ Ձեզ համար կյանքի բարձրագույն չափանիշը արվեստն է, իսկ արվեստի չափանիշը` կատարելությունը»:

23 Сентябрь 2010 - 13:53 AMT
Творческий путь композитора Александра Арутюняна является образцом жизни и деятельности для настоящих поклонников искусства
Президент РА Серж Саргсян направил поздравительное послание народному артисту АрмССР и СССР, лауреату государственных премий, композитору Александру Арутюняну в связи с 90-летием. Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе президента РА, в послании президента, в частности, говорится: "Ваша богатая биография давно уже заняла свое прочное место в летописи армянского музыкального искусства, стала одной из его ярких страниц. Уверен, творческий путь, принесший Вам всенародное почитание, станет образцом жизни и деятельности для настоящих поклонников искусства. Своей более чем 70-летней творческой деятельностью Вы многократно доказали, что для Вас высшим критерием жизни является искусство, а критерием искусства – совершенство”.