Սեպտեմբերի 26-28-ը Ծաղկաձորում տեղի կունենա Արևելյան Եվրոպայի հակադոպինգային կազմակերպության խորհրդի նիստը: Նիստը կազմակերպվել է միջազգային հակադոպինգային գործակալության (WADA), Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի և սպորտային բժշկության հանրապետական հակադոպինգային կենտրոնի կողմից:
Նիստին կմասնակցեն 10 երկրների ներկայացուցիչներ` Հայաստան, Ալբանիա, Բելառուս, Բոսնիա-Հերցեգովինա, Վրաստան, Մակեդոնիա, Մոլդովա, Սերբիա, Ռուսաստան և Ուկրաինա: Քննարկվելու է նաև նախկին ԽՍՀՄ երկրների համար դոպինգ-կենտրոնի բացման հարցը: Այդ կենտրոնի կառուցման հավակնորդը Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկն է: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամլո ծառայությունը:

On September 26-28, Tsaghkadzor resort will host a sitting of the council of Eastern Europe Regional Anti-Doping Organization initiated by the World Anti-Doping Agency (WADA), Armenia's National Olympic Committee and Republican Anti-Doping Center of Sports Medicine.
The meeting will bring together representatives of 10 countries – Armenia, Albania, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Georgia, Macedonia, Moldova, Serbia, Russia and Ukraine.
The event will include meetings and qualification educational seminars for anti-doping officers. Besides, establishment of a anti-doping center for the former USSR countries will be discussed, the press service of the Armenian National Olympic Committee told PanARMENIAN.Net.