Տեղի է ունեցել աշխարհահռչակ Jethro Tull ռոք խմբի համերգի գլխավոր փորձը: Համերգը կկայանա սեպտեմբերի 24-ին: Խումբը հանդես է գալիս Երևանում արդեն երկրորդ անգամ: Երկու համերգների կազմակերպիչն է «Վիբրոգրաֆուս» ընկերությունը:
Ինչպես նշել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ընկերության ղեկավար Վարդան Գրիգորյանը, սա եզակի համերգ է, քանի որ հատուկ հյուրի կարգավիճակով հանդես կգան նաև հայկական «Դոգմա» ռոք խմբի երաժիշտները: ««Դոգմա» ռոք խմբի ստեղծագործությանը Յան Անդերսոնը ծանոթացել է միանգամայն պատահաբար, լսելով նրանց ձայնագրությունները Երևանում: Խումբն այնքան է նրան դուր եկել, որ նա բազմիցս է հրավիրել նրանց իր համերգներին աշխարհի տարբեր երկրներում: Սակայն համատեղ ելույթ այդպես էլ չեղավ»,-ասել է Վարդան Գրիգորյանը: Նա հավելել է նաև, որ համերգին հանդես կգա նաև «Սերենադ» համույթը և Հայաստանի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի փողային կազմը, որը կղեկավարի Jethro Tull-ի անդամ Ջոն Օ՝Հարան:
Վարդան Գրիգորյանը նշել է նաև, որ քանի որ երաժիշտը շատ բարձր է գնահատել հայկական ռոք խումբը, ապա չի բացառվում նրանց հետագա համագործակցությունը և նոր նախագծերը: «Սա լավ շանս է հայկական խմբերի համար աշխարհում ճանաչում ձեռք բերելու համար»,-ասել է Վարդանյանը՝ հավելելով, որ Jethro Tull-ի պաշտոնական կայքում այդ խմբի մենակատարը շատ բարձր կարծիք է հայտնում «Դոգմա» խմբի մասին:
Jethro Tull-ի համերգը, որ կայանալու է «ռոքն ընդդեմ ցեղասպանության» փառատոնի շրջանակներում, կազմակերպվել է «Լույս» հիմնադրամի և Ամերիաբանկի աջակցությամբ:

24 Сентябрь 2010 - 11:56 AMT
Состоялась генеральная репетиция перед концертом всемирно известной рок-группы Jethro Tull, который состоится вечером 24 сентября. Группа выступает в Ереване уже во второй раз. Организатором обоих концертов является компания Вибрографус.
Как отметил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net руководитель компании Вардан Григорян, это уникальный концерт, поскольку в нем в качестве специальных гостей выступят музыканты известной армянской рок-группы “Догма”. “С творчеством группы “Догма” солист Jethro Tull Ян Андерсон познакомился совершенно случайно, услышав их записи в Ереване. Но группа ему так понравилась, что он не раз приглашал ее на свои концерты в различных странах. Однако совместного выступления так и не было организовано”, – подчеркнул Вардан Григорян. Он добавил также, что на концерте будут выступать также ансамбль “Серенад” и духовой состав государственного филармонического оркестра Армении, которым будет управлять клавишник Jethro Tull Джон О’Хара, режиссер по образованию.
Вардан Григорян отметил также, что поскольку музыкант очень высоко оценил армянскую рок-группу, то не исключается их дальнейшее сотрудничество и новые проекты. “Это также хороший шанс для сильных армянских групп обрести мировую известность”,- подчеркнул Вардан Григорян, добавив, что на официальном сайте Jethro Tull солист группы очень высоко отзывается о группе “Догма”.
Концерт Jethro Tull, который пройдет в рамках фестиваля «Рок против Геноцида», организован при содействии фонда “Луйс” и Америабанка.