Թեթևագույն քաշային կարգում WBA/IBF վարկածներով աշխարհի չեմպիոն Վախթանգ Դարչինյանը, մեքսիկացի Աբներ Մարեսը, IBF վարկածով չեմպիոն Ջոզեֆ Ակբեկոն Լոս Անջելեսում մասնակցել են համատեղ մամլո ասուլիսի:
«Showtime»-ի մարզական խմբագրության գործադիր փոխնախագահ Քեն Հերշմանն ասել է, որ բռնցքամարտի սիրահարները կդիտեն հետաքրքիր մարտեր չորս բռնցքամարտիկների մասնակցությամբ, հաղորդում է fightnews.com-ը:
«Ես երջանիկ եմ, որ մարտը տեղի է ունենալու Մեքսիկայում` իմ ոճը մեքսիկական ոճն է, իսկ մեքսիկացի բռնցքամարտիկները լավ մարզիկներ են: Ես պատրաստ եմ բռնցքամարտել և վախ չունեմ: Ցանկանում եմ ապացուցել բոլորին, որ ես ուժեղ բռնցքամարտիկ եմ»,- ասել է Վիկ Դարչինյանը:
Մրցաշարի առաջին մենամարտերը տեղի են ունենալու դեկտեմբերի 11-ին Մեքսիկայում: Յոնի Պերեսը պաշտպանելու է IBF վարկածով իր տիտղոսը Ջոզեֆ Ագբեկոյի հետ մենամարտում, իսկ Դարչինյանը ուժերը կչափի Աբներ Մարեսի հետ, որը պարտություն չունի:

Участники турнира в легчайшем весе чемпион мира по версиям WBA/IBF Вахтанг Дарчинян, мексиканц Абнер Марес, чемпион IBF Йонни Перес и Джозеф Акбеко в Лос-Анджелесе приняли участие в совместной пресс-конференции.
Исполнительный вице-президент спортивной редакции “Showtime” Кен Хершман сказал, что любители бокса увидят интересные бои исполнением всех четырех боксеров, передает fightnews.com.
“Это очень хороший турнир, в котором принимают участие четыре великих борца,- сказал промоутер Вика Дарчиняна Гарри Шоу,- Вик не волнуется, что его первый бой против Абнера Мареса пройдет в Мексике. Мы верим, что Вик победит в этом поединке ”.
“Я счастлив, что бой пройдет в Мексике. Мой стиль – мексиканский стиль, а мексиканские боксеры – хорошие борцы,- в свою очередь сказал Дарчинян,- Я готов боксировать и не чувствую страха. Хочу доказать всем, что я сильный боксер”.
Первые поединки турнира состоятся 11 декабря в Мексике. Йони Перес будет защищать принадлежащий ему титул по версии İBF против Джозефа Агбеко, которого уже побеждал в октябре прошлого года, а Вик Дарчинян померится силами с мексиканцем Абнером Маресом, который не имеет поражений.