Ուկրաինայի առաջնության 12-րդ տուրում Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիկ Մխիթարյանի «Շախտյոր» ակումբը 2:0 հաշվով հաղթեց իր հիմնական մրցակցին՝ «Դինամոյին»: Հաղթանակի շնորհիվ Դոնեցի ակումբը 31 միավորով վստահաբար առաջնորդում է առաջնության մրցաշարային աղյուսակը՝ 5 միավորով գերազանցելով «Դինամոյին»:
Կարևոր հաղթանակից հետո Մխիթարյանը նշեց, որ առաջին խաղակեսը շատ նյարդային էր: «Երկրորդ խաղակեսում ամեն ինչ նորմալ էր, ուստի մենք մի փոքր հանգստացանք: Մենք 2 օր ավել ենք հանգստացել, քան Կիևի «Դինամոն» և այսօր ավելի շատ գոլային պահեր ստեղծեցինք, քանի որ օգտագործեցինք մեր բոլոր ուժերը և կարողացանք ավելի արագ վերականգնվել»,-կիսապաշտպանի խոսքերն է մեջբերում «Շախտյորի» պաշտոնական կայքէջը:
Ըստ ֆուտբոլիստի, ընդմիջման ժամանակ «Շախտյորի» մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն ասել է, որ հարկավոր է ավեի արագ խաղ ցույց տալ, քանի որ մրցակիցը հոգնած է:

4 Октябрь 2010 - 09:31 AMT
В 12 туре чемпионата Украины клуб полузащитника сборной Армении Генриха Мхитаряна “Шахтер” (Донецк) со счетом 2:0 преодолел “Динамо”. Благодаря победе донецкий клуб с 31 очками уверенно лидирует в турнирной таблице чемпионата, опережая “Динамо” на 5 очков.
После важной победы Мхитарян отметил, что первый тайм был очень нервным. “Во втором тайме все было нормально, потому что мы немного успокоились. Мы отдыхали на два дня больше, чем киевский “Динамо”, и сегодня создали больше моментов, поскольку использовали наши силы и смогли быстрее восстановиться”,- слова полузащитника передает официальный сайт “Шахтера”.
По словам футболиста, во время перерыва наставник “Шахтера” Мирча Луческу сказал, что нужно играть еще быстрее, потому что соперник был уставшим.